Články
Rodičia športovcov a rodič ako tréner: kde je hranica?
Šport a pohyb sú v dnešnej dobe kľúčovými faktormi zdravého života, a preto by sa s nimi malo začínať už v detstve. Ako ale spoznať ten najlepší čas na začiatok športovania? Je vhodné vybrať iba jeden šport alebo viesť dieťa k všestrannosti? A ako môžu rodičia svojmu dieťaťu pomôcť?
Tempo behu zlepšuje fyzičku aj chudnutie. Ako na to?
Stalo sa vám niekedy, že ste vybehli a po pár minútach sotva lapali dych? Na vine môže byť okrem napr. nedostatočného množstva energie aj nevychytané tempo vášho behu. To ovplyvňuje nielen jeho dĺžku, ale aj vašu flexibilitu či postupné zvýšenie vytrvalosti. Tento článok obsahuje 3 tipy, ako vyzrieť práve na to „zradné“ tempo. Hor sa behať!

8 vecí, čo by mala vedieť každá športujúca žena
Pravidelná fyzická aktivita je veľmi dôležitým prvkom zdravého životného štýlu, aj tak však treba dodržiavať pri jej prevádzkovaní isté pravidlá. Najmä u žien totiž môže nesprávne zvolený tréning viesť k mnohým zdravotným komplikáciám. Čo by teda mala každá športujúca žena vedieť?
Nenaplnené potreby, udalosti z detstva a ich vplyv na vývoj osobnosti a duševné zdravie
Udalosti z detstva a (ne)napĺňanie potrieb v tomto období majú zásadný vplyv na vývoj osobnosti človeka a jeho duševnú pohodu v dospievaní i dospelosti. Kedy ale skutočne možno hovoriť o traume a existuje vôbec efektívna forma pomoci?

Kedy sa bezpečne vrátiť k cvičeniu po pôrode?
Kedy sa vrátiť k svojej pravidelnej fitness rutine po pôrode? Keďže ide o extrémne psychicky a fyzicky náročný proces, nie je odpoveď úplne jednoduchá. Tento článok rozoberie jednotlivé prvky, na ktoré by ste si mali dať pozor, benefity popôrodných cvičení a približný odhad, kedy s jednotlivými aktivitami začať.
Overthinking: 5 tipov, ako s ním konečne skoncovať
Tzv. „overthinkeri“ až príliš detailne analyzujú udalosti v minulosti a vytvárajú si nespočetné množstvo scenárov smerujúcich do budúcnosti. Vtieravé myšlienky sú ale často zdrojom stresu, ktorý na ľudské telo pôsobí z krátkodobého a zároveň aj dlhodobého hľadiska. Ako teda s nadmerným premýšľaním konečne skoncovať?