História Aktinu

2023

September, 2023
(Konečne) in-house výroba tyčiniek

Kontraktori na výrobu tyčiniek sú skvelí, zvládli sme s nimi mnohé, ale in‑house je in‑house. Rozbehli sme vlastnú výrobu tyčiniek pečených aj nepečených. Pripravili sme plán viac ako 50 druhov a variantov a postupne uvádzame na trh tyčinky, ktorých všetky suroviny a celý výrobný proces máme plne vo vlastnej réžii, čo nám umožňuje robiť to, prečo existujeme: najlepšie produkty na trhu vo svojej kategórii.

Január, 2023
Expanzia

Hranice Česka a Slovenska nám sú už malé a začíname s expanziou na nemecký, rakúsky, poľský a maďarský trh prostredníctvom vilgain.de, vilgain.at, vilgain.plvilgain.hu. A pretože naša práca bez výziev by nás nebavila, je našou ambíciou vstúpiť na prelome roku aj do ďalších štátov.

Vilgain produkty si teraz môžu zakúpiť zákazníci už v 6 krajinách Európy cez dedikované weby v tamojšom jazyku, všetko expedované z Brna s dodaním do 68 hodín od objednania
Január, 2023
Aktin Challenge

Spustili sme najväčšiu komunitnú výzvu Aktinu, ktorá trvala 99 dní a zapojilo sa do nej takmer 30 000 súťažiacich. Spoločne sme nabehali cez 13 000 km, zozbierali 700 vriec odpadkov, uplávali 600+ km, urobili viac ako 63 000 drepov a nespočetnekrát prekonali sami seba.

2022

December, 2022
R&D centrum

V nových priestoroch v Brne Líšni budeme vlastné R&D centrum, ktoré nám dáva priestor na vývoj nových produktov. Priama previazanosť vývojového centra a výroby nám umožňuje rýchle spustenie vlastných cookies.

Apríl, 2022
Aktinu je 11 rokov a meníme názov celej spoločnosti na Vilgain s.r.o.

Dodatočne oslavujeme 10. výročie, kolaudujeme nové priestory, hodnotíme cestu, ktorú máme za sebou. Súčasne zjednocujeme oficiálny doterajší názov s novým brandom a premenovávame Selltime sro na Vilgain s.r.o. . Dochádza tiež k fúzii našej výrobnej spoločnosti R3ptile s.r.o. a všetky naše produkty už ponúkame iba pod značkou Vilgain.

Apríl, 2022
Úplne nová výrobno-distribučná hala

Po 7 rokoch sa sťahujeme do nových moderných priestorov nachádzajúcich sa v CTParku Brno Líšeň. Tento krok nám dáva jedinečnú príležitosť mať pohromade výrobu, sklad a taktiež kancelárske priestory pre časť nášho tímu. Náš tím vývojárov pod vedením Kuby Horkého vyvíja in‑house aplikáciu na riadenie skladu s poloautomatickým dopravníkom, vďaka ktorému dokážeme zefektívniť množstvo procesov vrátane rýchlejšej expedície zásielok za nižších nákladov.

2021

September, 2021
Prvé kancelárie v Prahe

Opúšťame hranice Brna a na konci leta otvárame nové kancelárie v pražskom Karlíne. Tiež začíname fungovať v remote a hybidných režimoch. Všetky naše tímy sa rozširujú a zažívame celkový nárast zamestnancov o 47 %.