Sušené mäso

Radenie
:
Predvolené

Jerky - ideálna desiata nielen na cesty

Sušené mäso je stále viac obľúbenou desiatou nielen u športovcov, ale u všetkých, ktorí si radi doprajú rýchly a výdatný snack kedykoľvek počas dňa. Tešiť sa môžete na:

  • zdroj bielkovín a energie,
  • nízky obsah sacharidov a tukov,
  • malé a kompaktné balenie,
  • dlhú trvanlivosť, a
  • nulový obsah chemických konzervantov a farbív.

Dehydratované mäso je v prípade potreby možné uviesť do „pôvodného stavu“, kedy ho stačí povariť vo vode.

Druhy sušeného mäsa

V súčasnej dobe je možné sa stretnúť s najrôznejšími druhmi sušeného mäsa. Každý si tak môže vybrať podľa svojej chuti a osobných preferencií:

  • Hovädzie mäso si drží dominantné postavenie, ako jeden z najlepších a najchutnejších zdrojov bielkovín. Hovädzie jerky okrem proteínov obsahujú výdatnú porciu zinku, selénu aj ďalších minerálnych látok. Ochutnajte naše sušené hovädzie mäso, na ktorého výrobu bolo použité prémiové české mäso.
  • Hydinové mäso je najčastejšou alternatívou hovädzieho mäsa. Vyrába sa zo všetkých druhov domácej hydiny - morky, kurčaťa, kačice a husi. Kuracie a morčacie jerky obsahujú menšie množstvo tuku. Kačacie a husie jerky sú podstatne tučnejšie, čo je dané silnejšou a tučnejšou kožou.
  • Rybie mäso je populárne ako zdravšia náhrada tradičných sušených mäsa. Je bohaté na bielkovín a omega 3 mastné kyseliny, ktoré pozitívne ovplyvňujú činnosť srdca, zlepšujú pamäť a imunitu. Vyskúšajte napr. sušeného lososa od Speyside Smokehouse.

Mimo tieto druhy mäsa sa môžete u jednotlivých výrobcov stretnúť aj s bravčovým, diviačiem, jelením, žrebím, ale aj sobím sušeným mäsom.

Aké jerky si vybrať?

Ponuka sušeného mäsa je skutočne široká. Je teda iba na rozhodnutí a chuti každého, či staví na istotu a dá prednosť kvalitnému hovädziemu mäsu, alebo zvolí alternatívu v podobe hydinového, rybieho alebo úplne iného sušeného mäsa. V ponuke Aktinu nájdete sušené mäso od značiek Fine Gusto, Indiana Jerky alebo Vilgain. Ak by sa vám desiata v podobe sušeného mäsa už zajedala, vyskúšajte proteínové tyčinky, raw bary alebo flapjacky.