Zdravie
Láska: jakými jazyky v ní lze hovořit?
“Kdy jsi mi naposledy přinesl kytku?” “Ty mi nikdy neřekneš, že mě máš rád!” “Proč už zase musíme jít na procházku?!” A teď si každý z vás upřímně odpovězte, zda jste některou z těchto vět slyšeli a nebo i sami řekli svému partnerovi? Mají i nějaký hlubší význam, o kterém zatím nevíte? Pokud by vás náhodou zajímal, přečtěte si tento článek!
Survival brain: keď mozog nezvláda prijímať a spracovávať nové informácie
Máte za sebou náročné obdobie a máte pocit, že váš mozog nefunguje rovnako ako predtým? Je pravdepodobné, máte pravdu – aké zmeny môže vyvolať zotrvanie v tzv. móde prežitia a ako sa z neho dostať?
Generačné traumy: ako vás môžu ovplyvniť udalosti, ktoré ste nezažili?
Je všeobecne známe, že prežitie traumatickej udalosti môže daného človeka poznamenať po psychickej i fyzickej stránke. Vedeli ste, že tieto udalosti nemusíte vždy zažiť iba na vlastnej koži? Do istej miery vás totiž môžu ovplyvniť aj zážitky predchádzajúcich generácií…
Nákup motivácie alebo košík plný preworkoutov
Existuje kúzlo, ktoré by mi pred každým tréningom dodalo pocit nadprirodzenej sily a nepremožiteľnosti? A čo viac, jeho efekty by boli viditeľné aj po jeho vyprchaní? ÁNO! Volá sa: preworkout! Ak sa chcete naučiť čarovať, čítajte ďalej…
Tetovanie: predstavuje zdravotné riziko? Ako sa oň starať?
Tetovanie je v posledných desaťročiach na vzostupe a možno aj vy premýšľate o tom, že by ste si nejaký, pre vás osobne dôležitý, motív nechali „nakresliť“. Je však pravda, že tetovanie so sebou prináša závažné zdravotné riziká? A kto by sa mal mať obzvlášť na pozore?
20 tipov na zdravú desiatu do práce aj do školy
Asi každý pozná ten pocit, keď vás v práci alebo v škole prepadne hlad. Preto je dobré byť pripravený a zahnať ho rýchlou desiatou. A čo si so sebou môžete vziať? Inšpirujte sa naším článkom.
Horúco a úzkosť: ako môžu vysoké teploty negatívne ovplyvniť psychickú pohodu a čo s tým?
Tohtoročné leto nie je o tropické dni núdza – vedeli ste, že horúce prostredie môže zhoršovať aj vašu úzkosť? Čím je tento fenomén daný a ako sa mu efektívne brániť, sa dozviete v novom článku.
Ako začať chudnúť: Návod pre úplných začiatočníkov
Odhodlávate sa na chudnutie, ale neviete, ked začať? Alebo už máte jednu alebo dokonca viac negatívnych skúseností? Tento článok vyvráti mýty o chudnutí a vysvetlí vám, čo skutočne (ne)musíte robiť.
Arganový olej: použitie a účinky
Značné množstvo olejov na trhu zatieňuje jeden bohatý na vitamín E, karotenoidy aj esenciálne mastné kyseliny omega‑6 a omega‑9. Reč je o arganovom oleji. Jeho benefity a možné využitie nájdete v tomto článku!
Prečo nepiť alkohol?
Alkohol je súčasťou spoločenského života po stáročia. Je však pravda, že v „malom množstve neškodí“? Na túto a ďalšie otázky sa zameria článok Prečo nepiť alkohol?, skúmajúci nielen dopady na fyzické zdravie, ale aj duševnú pohodu a sociálnu úlohu alkoholu!
Dovolenkové FOMO: 9 tipov, ako si s ním poradiť
Denodenne môžete na sociálnych sieťach sledovať, aké dobrodružstvo práve prežívajú vaši známi – a vy máte zrazu dojem, že si roky dostatočne neužívate. Prečo tieto pocity vznikajú, ako môžu byť nebezpečné a čo proti nim môžete robiť?
Ako na ospevovaný work-life balance?
V ideálnom svete je pracovný a osobný život rozdelený spravodlivo. A presne o tom je work‑life balance, trend, ktorý sa snaží efektívne vyvážiť život zamestnancov – ako presne funguje a môžete ho zakomponovať sami bez pomoci HR odborníkov? Na to a ďalšie otázky odpovedá tento článok!
Úpal vs. úžeh: nie je úraz ako úraz
Letné počasie je tu a nám nezostáva nič iné, než sa naň optimálne pripraviť. Pretože byť pripravený je všetko! Na čo si dať v horúcich dňoch veľký pozor a čomu sa ideálne vyvarovať? Ak chcete zistiť viac, čítajte ďalej!
15 letných receptov (takmer) bez varenia
V teplých letných dňoch sú hodiny strávené pri horúcom sporáku tým posledným, čo chcete robiť – tento článok vám prináša 15 chutných a vyvážených receptov, ktoré sú takmer bez varenia, osviežia vás a ušetria čas na iné prázdninové aktivity.
Reverzná „diéta“ alebo diéta bez reštrikcie
Stále dodržujete svoj už zabehnutý a veľmi funkčný redukčný jedálniček, ale zrazu – vytúžený pokles hmotnosti sa zastavil a žiadna ďalšia zmena neprichádza! Čo sa to deje? A hlavne, čo robiť ďalej? Čítajte viac!
Turistika v horúčave: aké nebezpečenstvá vám hrozia a ako minimalizovať riziko?
Slnečné počasie a voľnejší režim lákajú v lete na dlhé prechádzky či túry. Táto aktivita vám prinesie mnoho benefitov, pozor však na vysoké teploty. K prehriatiu, či iným nepríjemnostiam spôsobeným horúčavou, totiž môže dôjsť ľahšie, než sa zdá.
Betakarotén: čo to je, jeho účinky a riziká
Betakarotén, oranžový pigment nachádzajúci sa napríklad v mrkve a sladkých zemiakoch, je dôležitým prekurzorom na tvorbu vitamínu A, ktorý je nevyhnutný pre zdravý zrak, imunitný systém a správny rast buniek. Tento prírodný karotenoid má aj silné antioxidačné vlastnosti. Podrobnosti a ďalšie zaujímavosti sa dozviete v tomto článku!
Soľ: koľko jej prijímať a existujú nezdravé druhy?
Soľ je, nielen v kuchyni, nad zlato – viete však, aké je maximálne odporúčané denné množstvo soli a čo môže spôsobiť jej nadmerný príjem? A existujú skutočne zdraviu prospešnejšie varianty soli?
Ako vybrať opaľovací krém
Leto je tu a s ním aj potreba dostatočnej ochrany pred slnečným žiarením! Tento článok poradí, aký opaľovací produkt bude ten pravý, teda akú formu zvoliť či na čo si dať pozor pri zložení!
Ako často sa sprchovať?
Pre väčšinu ľudí je večerná/ranná sprcha súčasťou každodennej rutiny, ktorú nemožno vynechať. Naozaj je ale pre zdravie nutné umývať sa každý deň? A od čoho sa bude odvíjať ideálna frekvencia sprchovania? Dozviete sa v novom článku.
25 tipov na preháňavé potraviny
Zápcha patrí medzi časté problémy celosvetovej populácie. Zároveň ide o efektívneho narušiteľa fyzickej i psychickej pohody. Tento článok sa zaoberá predovšetkým faktorom diéty, teda ako pomocou správne vybraných potravín poskladať váš jedálniček tak, aby ste so zápchou skoncovali!
Špirálna stabilizácia: venujem teraz čas pohybu, alebo neskôr bolesti?
Často sa stretávam s ľuďmi, ktorí sa neustále sťažujú na bolesti všetkého druhu. Keď sa ich ale človek spýta, čo robili pre to, aby ich bolesť prešla, väčšinou odpovedia, že nič. Teraz vyvstáva hlavná otázka: „Chcem si teraz nájsť čas na prevenciu proti bolesti alebo až neskôr na bolesť samotnú?“ Jedna z možných prevencií je popisovaná v tomto článku, tak čítajte ďalej!
„Alergia“ na slnko: prečo vzniká a ako sa chrániť?
Už vám niekedy po pobyte na slnku vnikli na exponovaných miestach nepríjemné vyrážky, alebo dokonca bolestivé pľuzgiere? Možno máte na slnečné žiarenie zvýšenú citlivosť – čo tento stav spôsobuje a ako mu predchádzať, sa dozviete v novom článku.
Vynárajúca sa dospelosť: fenomén mladých ľudí
V dnešnej dobe ste už istotne narazili na študenta, ktorý sa zámerne rozhodol svoje štúdium predĺžiť. Nech už išlo o akýkoľvek osobný dôvod, záver bol zakaždým rovnaký – dotyčný zostane po dlhšie v škole. Prečo sa to opakovane deje? A stávalo sa to aj skôr? Čítajte ďalej!