Švihadlá

Produktov: 5
Radenie
:
Predvolené
Power System Švihadlo CROSSFIT JUMP ROPE
Power System Švihadlo CROSSFIT JUMP ROPE
3 m čierna
142
5,49 €
Yate Švihadlo ocelové
Yate Švihadlo ocelové
4,79 €
Sharp Shape Rýchlostné švihadlo Speed Rope
Sharp Shape Rýchlostné švihadlo Speed Rope
Růžová
3,89 €
Sharp Shape Švihadlo s počítadlom Counter Rope
Sharp Shape Švihadlo s počítadlom Counter Rope
Černá
7,89 €
Power System Ultra Jump Rope
Power System Ultra Jump Rope
Stříbrná
22
11,89 €

Ako vybrať švihadlo?

Dĺžka švihadla

Odporúčaná dĺžka švihadla sa určuje podľa výšky jedinca. Najjednoduchším spôsobom je otestovať si dĺžku priamo na sebe - pri státí znožmo uprostred švihadla by konce madiel mali siahať do podpazušia. Pre ľahkú orientáciu je možné sa riadiť nasledujúcou tabuľkou:

Výška postavy Dĺžka švihadla
menej ako 150 cm 215 cm
150‑170 cm 250 cm
170‑185 cm 270 cm
viac ako 185 cm 300 cm

V súčasnej dobe umožňuje väčšina švihadiel nastavenie individuálnej dĺžky, stačí si túto možnosť skontrolovať pri konkrétnom produkte. Dĺžka švihadla je základným predpokladom pre technicky správne a maximálne efektívne skákanie cez švihadlo – krátke švihadlo núti nohy neprirodzene krčiť, dlhé spôsobuje zakopávanie.

Materiál švihadla

 • Plastové švihadlá sú všeobecne vhodné skôr pre začiatočníkov aj pokročilých. Švihadlá sú ľahké, tým pádom aj pomalé, prípadný nezdar tak človek príliš nepocíti. Švihadlá z kvalitného PVC sú však vhodné pre výkonnostné a kondičné skákanie, a skúsený skokan ich dokáže dostatočne roztočiť.
 • Kožené švihadlá sú typickým pomocníkom boxerov. Sú tvorené jednoduchým koženým lankom, všeobecne sú rýchlejšie ako švihadlá plastové.
 • Oceľové švihadlá už bolia - vo vnútri nylonového či PVC obalu sa skrýva oceľové lanko. Švihadlá s oceľovým lankom radíme medzi rýchlostné švihadlá, sú určené pokročilým športovcom so zvládnutou technikou.
 • Textilné/bavlnené švihadlá predstavujú klasické švihadlá, ktoré pozná snáď každý zo školy. Sú určené pre začiatočníkov či pokročilých, ich vlastnosti sa líšia podľa materiálu (obvykle polyester, viskóza či juta).

Zvláštne typy švihadiel

 • Záťažové švihadlá predstavujú náročnejší variant skákania cez švihadlo, pri ktorom dochádza k zapojeniu viacerých svalov a rozvoju silovej vytrvalosti. Lanko švihadla je obvykle vyrobené z nylonu a váha je tak rovnomerne rozložená.
 • Švihadlo so závažím v rukoväti pomáha s posilňovaním svalov v zápästí a predlaktí. Švihadlá s ložiskami umožňujú dosiahnuť vyššiu rýchlosť vďaka zníženiu odporu pri točení lanka.
 • Švihadlá s počítadlom umožňujú prehľad o počte skokov, dĺžke skákania, ale často aj o množstve spálených kalórií a tuku.

Výber správneho švihadla je síce to skákanie cez švihadlo hlavné, avšak nesmie sa zabudnúť ani na "veci okolo". Predpokladom správneho skákania je aj pohodlné oblečenie a pevná športová obuv. Pre zníženie záťaže na kĺby je lepšie skákať napr. na tráve alebo si zaobstarať špeciálnu fitness podložku na skákanie.

Prečo skákať cez švihadlo?

Výsledky skákania cez švihadlo sa síce nedostavia hneď, ale s pravidelným skákaním sa dostaví rad benefitov:

 • spálenie tuku,
 • zvýšenie výbušnosti a dynamiky svalov,
 • posilnenie kardiovaskulárnej sústavy,
 • zlepšenie koordinácie,
 • zlepšenie dýchania a
 • zlepšenie koordinácie a vytrvalosti.

Švihadlo ako športové náčinie by sme mohli zaradiť do skupiny "za málo peňazí, veľa muziky". Nízku obstarávaciu cenu ľahko predbehne všetky benefity, ktoré so sebou skákanie cez švihadlo nesie. Skákanie cez švihadlo tak predstavuje jeden z najjednoduchších spôsobov, ako začať s pravidelnou fyzickou aktivitou.

Z ponuky si môžete vybrať kvalitné švihadlá značiek Spokey, Sharp Shake či Power System. Vyskúšaj naše Nastaviteľné švihadlo Vilgain zložené z oceľového lanka a guľôčkového ložiska pre maximálnu rýchlosť.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Články

HIIT spoľahlivo spaľuje tuky a zlepšuje kondíciu. Ako na to?
HIIT spoľahlivo spaľuje tuky a zlepšuje kondíciu. Ako na to?
Kratší čas a lepšie výsledky? To znie lákavo, ale pozor, nie je to len tak. HIIT je vhodný pre tých, ktorí sa neboja poriadnej výzvy. Pozrite sa s nami, čo presne vysoko intenzívny tréning je a ako si ho správne nastaviť pre rýchle výsledky.
Výbušnosť, dynamika, strata tuku! Objavte čaro švihadla
Výbušnosť, dynamika, strata tuku! Objavte čaro švihadla
Švihadlo – detská hra využívaná poprednými atlétmi a filmovými hviezdami. Objavte jedno z najkomplexnejších cvičení znova! Môžete ho vykonávať úplne kdekoľvek.
8 cvikov, ktoré efektívne precvičia vaše telo na tréningovom ihrisku
8 cvikov, ktoré efektívne precvičia vaše telo na tréningovom ihrisku
Že správny tréning patrí len do posilňovne? Street workout je skutočný tréning a Lucka s Jendom vám ukážu, ako si vytvoriť takýto ukážkový tréning pre celé telo. Čoskoro môžete robiť psie pohyby na hrazde ako legendárny Frank Medrano.