Dextróza / glukóza

Produktov: 1
Radenie
:
Predvolené
iPlody Dextróza hroznový cukor
iPlody Dextróza hroznový cukor
1000 g
2
4,09 €
(0,41 € / 100 g)

Čo je dextróza?

Dextróza, známa tiež ako d‑glukóza či hroznový cukor, predstavuje jednoduchý a rýchlo vstrebateľný sacharid, ktorý slúži ako okamžitý zdroj energie. D‑glukóza má v ľudskom tele nezastupiteľnú úlohu, pretože je esenciálnym zdrojom energie všetkých telesných tkanív. Hroznový cukor sa získava kryštalizáciou rastlinných štiav či hydrolýzou rastlinného škrobu.

Kedy a ako užívať hroznový cukor?

Hroznový cukor je obľúbeným rýchlym zdrojom energie, ktorý pomáha zahnať únavupodporuje regeneráciu. Týchto účinkov využívajú najmä športovci počas a po fyzicky náročnej aktivite. Dextróza je vhodná pri naberaní hmotnosti či svalovej hmoty, zvyšuje vstrebateľnosť kreatínu a ďalších potréningových suplementov, a navyše pomáha zahnať nechutenstvo.

Odporúčaná denná dávka sa pohybuje v rozmedzí 20‑40 g dextrózy. Vždy však treba pamätať na celkovú energetickú bilanciu, rovnako ako príjem jednoduchých cukrov z ďalších potravín. Hroznový cukor je vhodný najmä po záťaži, kedy sa odporúča prijať 0,5 jednoduchých cukrov na kilogram telesnej hmotnosti.

Zobraziť viac Zobraziť menej