Proteínové tyčinky

Pokiaľ práve nestíhame, proteínové tyčinky môžeme vnímať ako úplne plnohodnotnú náhradu desiaty alebo menšieho jedla. Vďaka vysokému obsahu bielkovín navyše veľmi dobre zasýtia. Väčšina z nich obsahuje aj cenenú vlákninu.

Radenie

Proteínové tyčinky

Proteínové tyčinky (proteín bars) sú stále viac obľúbenou pochúťkou radu fitness nadšencov a priaznivcov aktívneho životného štýlu. Nezáleží na tom, či je vaším cieľom schudnúť, alebo nabrať svalovú hmotu, proteínová tyčinka je vždy vhodnou voľbou. Vďaka vysokému obsahu bielkovín výborne zasýtia a s prehľadom teda v priebehu dňa nahradí desiatu alebo menšie jedlo.

Proteínová tyčinka pomôže doplniť dennú porciu bielkovín, zaženie hlad a naviac dodá potrebnú energiu a to kedykoľvek počas dňa. Proteínových tyčiniek je na trhu nepreberné množstvo a vďaka svojej neustále sa zvyšujúce popularite ich do svojho sortimentu zaraďuje čoraz viac výrobcov. Zďaleka nie všetky však spĺňajú to, čo sľubujú a čím sa prezentujú. V niektorých prípadoch tyčinky nedisponujú deklarovaným obsahom bielkovín, alebo sú ich súčasťou nevhodné a pre niekoho dokonca nebezpečné ingrediencie. Z týchto dôvodov je potrebné byť pri ich výbere maximálne obozretný a vždy si najprv preštudovať zloženie a nutričné ​​hodnoty, ktoré sú uvedené na obale proteínové tyčinky.

Ak si chcete byť istí kvalitou a nechcete sa nechať pri výbere napáliť, môžete sa nechať inšpirovať produkty, ktoré vám ponúka Aktin. Vďaka veľkému množstvu recenzií si navyše overíte, že je vami zvolená proteínová tyčinka naozaj kvalitné a môžu vám pomôcť aj pri výbere príchuti. Medzi najpredávanejšie a zároveň aj najobľúbenejšie proteínové tyčinky patrí Protein Bar od spoločnosti Barebells. V ponuke je niekoľko zaujímavých príchuťou a súčasťou každej tyčinky je poctivá dávka kvalitných bielkovín. Veľmi obľúbené sú tiež ručne vyrábané proteínové tyčinky od českého výrobcu Passion Bar. V ponuke značky je Low Carb Bar, Whey Protein Bar, vegan Low Carb a vegan Protein Bar. Vďaka rozsiahlej ponuke príchutí si svoju obľúbenú tyčinku nájde určite každý. Kvalitné a veľmi vyhľadávanou proteínovú tyčinkou je The Protein Bar od spoločnosti Bodylab. Lahodná chuť, mäkká a vláčna štruktúra a poriadna dávka bielkovín sú hlavnými lákadlami tejto vycibrené tyčinky. Pokiaľ chcete mať pri výbere proteínové tyčinky k dispozícii naozaj širokú škálu ponúkaných príchuťou, skvelou voľbou sú Carb Killa Protein Bar od spoločnosti Grenade, Excelent Protein Bar od českej značky Nutrend, Exclusive Protein Bar výrobcu Amix, alebo napríklad Protein Bar od spoločnosti Quest Nutrition. Všetky tieto značky ponúkajú mimo klasických a všetkými známych príchutí tiež niektoré nevšedný a netradičné príchute. Pre toho, kto rád spoznáva zaujímavé chute a chce vyskúšať niečo úplne nové, sú úplne ideálne. Okrem iného možno vyzdvihnúť tiež kvalitné proteínové tyčinky Pure Bar od českej značky Prom-IN, obsahujú iba prémiové zdroje bielkovín, kvalitné tuky a majú minimum sacharidov. Novo je tiež k dostaniu veľmi kvalitné tyčinka Aktin Protein Bar zatiaľ v troch príchutiach. Zloženie je vskutku špičkové a chuť tiež.

Ponuka proteínových tyčiniek je veľmi rozsiahla, a preto nemožno spomenúť úplne všetky. Jedná sa teda o zoznam tých najobľúbenejších a zákazníkmi najvyhľadávanejších produktov. V ponuke sú však mnohé ďalšie a nemenej zaujímavé tyčinky, ktoré stojí za to ochutnať.

Ak ste stratení v obrovskom množstve ponúkaných proteínových tyčiniek, nechajte sa inšpirovať a okúste niektorou z vyššie menovaných. Určite nebudete sklamaní a navyše si možno nájdete svojho nového favorita.