Zdravie a krása
Téma
- Zdravie a krása (46) Reset Zdravie a krása
- Behanie (30)
- Diéty (73)
- Domáce cvičenie (28)
- Doplnky stravy (78)
- Láska a sex (11)
- Mýty vo výžive (18)
- Posilňovanie (29)
- Zdravie a krása (46) Reset Zdravie a krása
- Behanie (30)
- Diéty (73)
- Domáce cvičenie (28)
- Doplnky stravy (78)
- Láska a sex (11)
- Mýty vo výžive (18)
- Posilňovanie (29)
- Príprava jedla (27)
- Psychická pohoda (96)
- Regenerácia (33)
- Spánok (42)
- Voľnočasový pohyb (30)
- Zdravé stravovanie (109)
- Zdravý životný štýl (154)
- Žena (43)
Úpal vs. úžeh: nie je úraz ako úraz
Letné počasie je tu a nám nezostáva nič iné, než sa naň optimálne pripraviť. Pretože byť pripravený je všetko! Na čo si dať v horúcich dňoch veľký pozor a čomu sa ideálne vyvarovať? Ak chcete zistiť viac, čítajte ďalej!
Ako vybrať opaľovací krém
Leto je tu a s ním aj potreba dostatočnej ochrany pred slnečným žiarením! Tento článok poradí, aký opaľovací produkt bude ten pravý, teda akú formu zvoliť či na čo si dať pozor pri zložení!
Ako často sa sprchovať?
Pre väčšinu ľudí je večerná/ranná sprcha súčasťou každodennej rutiny, ktorú nemožno vynechať. Naozaj je ale pre zdravie nutné umývať sa každý deň? A od čoho sa bude odvíjať ideálna frekvencia sprchovania? Dozviete sa v novom článku.
„Alergia“ na slnko: prečo vzniká a ako sa chrániť?
Už vám niekedy po pobyte na slnku vnikli na exponovaných miestach nepríjemné vyrážky, alebo dokonca bolestivé pľuzgiere? Možno máte na slnečné žiarenie zvýšenú citlivosť – čo tento stav spôsobuje a ako mu predchádzať, sa dozviete v novom článku.
Opuchnutie rúk a nôh v lete: prečo k nemu dochádza a kto je najviac ohrozený?
Možno ste si niekedy všimli, že sú vám pri dlhotrvajúcom pobyte v horúcom prostredí nápadne tesnejšie hodinky, prstene alebo remienok na sandáloch. Nie je to len vaša domnienka – opuchy z horúčavy sú skutočná vec. Prečo vznikajú a kto je najviac ohrozený, sa dozviete v novom článku.
Menopauza: obdobie generačného pokoja
Proces biologického starnutia sa do životnej cesty nevyhnutne pripletie každému z nás. Konkrétne ženy si jeho existenciu môžu s istotou potvrdiť cez zmeny, medzi ktoré nespochybniteľne patrí menopauza. O čo ide a prečo vôbec vzniká? Aj keď nie ste ženy, alebo sa nimi necítite byť, čítajte ďalej!
Znamienka: ako vznikajú a je dôvod sa ich obávať?
Na 30. mája pripadá Európsky deň melanómu – v rámci tohto mesiaca sa môžete stretnúť s mnohými akciami, ktoré zadarmo ponúkajú vyšetrenie znamienok. Ako znamienka na koži vlastne vznikajú a u ktorých osôb je riziko rozvoja melanómu zvýšené?
Čajovníkový olej: účinky a použitie
Tea tree olej je obľúbeným preparátom domácich lekárničiek – pomáha na problematickú pleť, s vlasovou starostlivosťou, ale poslúži aj ako bojovník proti plesňovým infekciám. Tento článok podrobne rozoberá ďalšie benefity a možné riziká tohto esenciálneho oleja.
Sú „škodlivé“ látky v kozmetike skutočnou hrozbou, alebo len nafúknutou bublinou?
Stalo sa vám niekedy, že ste zle reagovali na krém, šampón či rúž? Jedným z dôvodov mohol byť obsah produktu, konkrétne škodlivých látok, napríklad parabénov či ftalátov. Tento článok vysvetlí dôvody ich výskytu v kozmetike a presný opis toho, na čo si dať pozor a čo naopak vyhľadávať!
Je retinol naozaj taký klenot pri starostlivosti o pleť?
Retinol, meno, ktoré obvykle počujete v lekárni či drogérii. O čo vlastne ide a prečo sú jeho farmakologické účinky také populárne, sa dozviete v tomto článku!
Kožné vyrážky zo stresu
Chcete sa dozvedieť, ako dlhodobá psychická záťaž môže ovplyvniť nielen váš duševný stav, ale aj fyzické zdravie vašej kože? Ak áno, tento článok je práve pre vás! Ponúkame tu podrobný náhľad do problematiky stresu a kožných ochorení.
Lateralita: čo to je a ako vzniká?
Čo lateralita vôbec znamená? A ako vlastne vznikla? Môže sa v priebehu života zmeniť? To všetko sa dočítate tu!
Ako bojovať proti suchým rukám v zimných mesiacoch?
Zistite, ako efektívne bojovať proti suchým rukám v zime! Tento článok ponúka jednoduché a efektívne tipy na vhodné produkty a postupy spoločne s podrobným pohľadom do individuálnej starostlivosti a prevencie, ktorý vám pomôže udržať pokožku zdravú a odolnú aj v náročných zimných podmienkach.
Boj proti akné v dospelosti: prečo sa tvorí a na koho sa obrátiť?
Bojujete s akné v dospelosti? Nie ste sami. Hoci často spájané s tínedžermi, akné postihuje aj viac ako štvrtinu štyridsiatnikov. V našom sprievodcovi sa teda zameriame na príčiny, liečbu a predovšetkým prevenciu tohto zápalového ochorenia!
Ako na kruhy pod očami?
Kruhy pod očami sú strašiakom trápiacim vysoké percento populácie. Existujú pritom veľmi jednoduché a efektívne spôsoby, ako im predchádzať – aké to sú a ďalšie zaujímavosti sa dozviete v tomto článku!
Lekárske prehliadky: prečo ich nepodceňovať a na čo máte nárok?
Preventívne prehliadky hradené zo zdravotného poistenia majú za cieľ monitorovať zdravie občanov a zachytiť prípadné ochorenia hneď v ich počiatku. Na čo presne teda máte nárok a prečo sa neoplatí prevenciu podceňovať?
Čkanie: príčiny, symptómy, prevencia a liečba
Neexistuje snáď nikto na svete, kto by mal rád čkanie. Vedeli ste ale, že sa mu dá pomerne ľahko predísť? Tento článok vysvetlí, čo čkanie vlastne je a aké sú jeho príčiny spoločne s tipmi a trikmi, ktorými ho efektívne porazíte!
Jesenné selfcare: ako si zaistiť pohodu navonok aj vo vnútri?
Za oknami prší a vy si práve dávate horúci kúpeľ s medovkovým čajom a počúvate relaxačnú hudbu. Že to znie ako rozprávka? Nemusí, presne takto totiž môže vyzerať vaša selfcare rutina cez tohtoročnú jeseň. Ako presne ako na to, sa dozviete v tomto článku!
Naučte sa správne sedieť pri počítači: zdravie a produktivita aj v kancelárii
V dnešnej dobe je takmer nemožné vyhnúť sa dlhodobému sedeniu pri počítači. Preto je na mieste nebrať riziká s tým spojené na ľahkú váhu (bolesti chrbta, krku či problémy s pohybovým aparátom). Tento článok sa zameriava na dôležitosť správneho sedenia pri počítači a poskytuje praktické tipy, ako týmto rizikám predísť.
7 tipov, ako posilniť imunitu
Imunita je niečo, čo si do určitej miery môžeme kúpiť, a to napríklad suplementáciou, kvalitnými potravinami a podobne. Ako môžeme v ťažších časoch imunitu podporiť?
Jablčný ocot: naozaj taký zázrak, ako je prezentované?
Jablčný ocot je ingrediencia v kuchyni využívaná od nepamäti. Ako sú ale na tom jeho zdravotné benefity? Tento článok rozoberá jeho využitie, doterajší výskum a možné nežiaduce účinky!
Cviky na skoliózu: posilnenie chrbtových svalov a náprava chrbtice
Skolióza je stav vychýlenia chrbtice do strán, ktorý môže spôsobiť rôzne komplikácie, napríklad výrazné posturálne problémy či zhoršenú funkciu vnútorných orgánov. Tento článok vysvetlí význam cvičenia a spoluprácu s odborníkmi na posilnenie chrbtových svalov a nápravu chrbtice!
Čo je hyperpigmentácia, ako na prevenciu alebo liečbu?
Máte skúsenosti s tmavými škvrnami na koži? Či už ide o vašu hyperpigmentáciu či niekoho vo vašom okolí, nikdy nie je veľmi neskoro na prevenciu či liečbu – tento článok sa zaoberá hyperypigmentáciou ako takou, jej príčinami a tipmi, ako tomuto dermatologickému stavu predchádzať!
Pityriasis versicolor: časté ochorenie typické pre leto a mladých ľudí
Pityriasis versicolor je časté ochorenie prejavujúce sa typicky drobnými svetlými škvrnkami na koži. Letné počasie vytvára ideálne prostredie pre jej rozvoj – treba sa obávať a ako ju prípadne liečiť? Všetko sa dozviete v novom článku.