Proteínové nátierky

Proteínové nátierky sú spôsobom, ako nenásilnou formou prijať o nejaký ten gram bielkoviny navyše. Najčastejšie sa jedná o nátierky na báze čokolády alebo kvalitných orechov obohatené o kvalitné mliečne bielkoviny.

Radenie

Proteínové nátierky

Proteínové nátierky a orechová masla sú výbornou alternatívou ku zbytočne presladeným a nezdravým čokoládovým nátierkam a máslům, s ktorými je možné sa stretnúť takmer v každom obchode. Narozdiel od nich proteínové nátierky a masla obsahujú čokoládu a orechy v lepšej kvalite a disponujú obsahom kvalitné mliečne bielkoviny, ktorá je pre ľudské telo veľmi dôležitá. Bielkovina čiže proteín napomáha rastu a obnove buniek i tkanív, podporuje tvorbu svalov aj ich regeneráciu a je veľmi dôležitou zložkou pri chudnutí.

Aktin ponúka nepreberné množstvo orieškových, arašidových, kešu a mandľových proteínových masiel a nátierok. Vyberie si iste každý podľa svojho vkusu a chuti. Medzi najobľúbenejšie oriešková masla s proteínmi patrí bezpochyby proteinella od spoločnosti Bodylab a tiež HealthyCo proteinella. Bodylab proteinella je ponúkaná vo 250 g verzii. V prípade HealthyCo je k dispozícii 200 g aj 400g varianta. Rozmanité sú tiež príchute oboch výrobcov. Bodylab ponúka proteinellu s jemnými orieškami, s chrumkavými oriešky, variantu iba s bielou čokoládou, alebo kombináciu čokolád vo verzii duo swirl. Proteinella HealthyCo je ponúkaná buď v kombinácii kakaa a lieskového orieška alebo len s bielou čokoládou. Ďalšími populárnymi proteínovými maslo a nátierkami sú Carb Killa Protein Spread od výrobcu Grenade, kešu maslo, arašidové maslo aj mandľové maslo od Myprotein, mandľové maslo spoločnosti The Proteín Works, alebo napríklad proteinnella od Max Sport. Naozaj veľký výber proteínových masiel ponúka výrobca R3ptile. Jeho Cheat Spread je plný tých najkvalitnejších prírodných ingrediencií a zároveň neobsahuje umelé sladidlá, arómy, farbivá ani konzervanty. 300g orechový krém v mnohých zaujímavých príchutiach poteší určite každého.

Výber tej najlepšej proteinelly, poťažmo akéhokoľvek proteínového masla alebo nátierky vám môže uľahčiť rad recenzií a tiež internetových diskusií. Vždy bude však záležať predovšetkým na osobných preferenciách, pretože chute každého sú rozdielne. Či už sa rozhodnete akokoľvek, vo všetkých prípadoch sa jedná o masla a nátierky bohaté na proteíny, ktoré urobia radosť iste každému mlsálkovi, ktorý si užije nielen lahodnú chuť orieškových a čokoládových nátierok, ale z ich konzumácia si zároveň nemusí robiť vôbec žiadne výčitky.