Kreatín monohydrát

Produktov: 28
Radenie
:
Predvolené

Čo je kreatín monohydrát?

Kreatín monohydrát je najobľúbenejšia forma kreatínu platiaca za tzv. zlatý štandard, vzhľadom k nízkej cene, ktorá však nie je vykúpená nižšou účinnosťou. Menšou nevýhodou je horšia rozpustnosť. Zároveň sa jedná o jeden z najrozšírenejších a najprebádanejších športových doplnkov stravy. Pri monohydráte sa dá stretnúť s ochranou značkou Creapure, ktorá zaručuje 100% čistotu a kvalitu.

Kreatín monohydrát a jeho účinky

Hlavným dôvodom užívania monohydrátu je zvyšovanie svalovej sily a, vďaka efektívnejšiemu tréningu, rast svalovej hmoty. Okrem toho napomáha oddialiť svalové vyčerpanie a zlepšuje celkovú regeneráciu ľudského tela. Z účinkov monohydrátu môžu ťažiť aj šprintéri a ďalší rýchlostní športovci, pretože prispieva k vyššej rýchlosti a dlhšej výdrži v rýchlostnom výkone, a pomôže aj s dynamikou v prvých metroch šprintu.

Kedy brať kreatín monohydrát?

Kreatín monohydrát je známy špecifickým spôsobom dávkovania, ktoré pozostáva z tzv. nasycovacej (4‑5× 5g počas jedného týždňa) a udržiavacej fázy (5 g denne počas nasledujúceho obdobia). Rovnaké výsledky však možno dosiahnuť dlhodobo udržateľnejším dávkovaním ( 5‑10 g denne ), ktoré je prívetivejšie pre citlivejších jedincov, ktorým nemusia vyhovovať vysoké dávky počas nasycovacej fázy.

Nehľadiac na zvolený spôsob dávkovania kreatínu, monohydrát by sa mal ideálne prijímať zároveň s bielkovinami, napr. spoločne s proteínovým nápojom po tréningu.

Na Aktinu ponúkame kreatín monohydrát v tabletách aj kapsuliach, ktoré umožňujú ľahké dávkovanie, rovnako tak ho máme aj v prášku, ktorý je možné ľahko prisypať do potréningových drinkov. V tomto ohľade považujeme za topku náš Vilgain Kreatin Creapure, alternatívu predstavuje klasický Vilgain Kreatín.