Superpotraviny a rastlinné šťavy

Superpotraviny a rastlinné šťavy sú koncentrovaným zdrojom cenných látok ako vitamíny alebo antioxidanty, ktoré podporujú naše zdravie. Preto by sa v našom jedálničku mali objavovať čo najčastejšie.

Radenie

Superpotraviny a rastlinné šťavy

S pojmom "superpotravina" alebo "superfood" sa môžeme v súčasnosti stretnúť takmer na každom kroku. Tohto novodobého fenoménu si musel všimnúť snáď každý, kto sa aspoň čiastočne zaujíma o aktívny životný štýl a zdravé stravovanie. Medzi klasickú a superpotraviny existuje niekoľko rozdielov. Predovšetkým ide o obsah telu prospešných látok, ktorý sa v danej potravine nachádza.

V porovnaní s inými potravinami rovnakého druhu majú superpotraviny vyšší obsah zdraviu prospešných látok, a preto by mali byť súčasťou jedálnička každého z nás. Superpotraviny majú významný podiel antioxidantov, disponujú vysokým obsahom živín, vlákniny, bielkovín, vitamínov, minerálnych látok a tiež enzýmov. Majú pozitívny vplyv na rôzne oblasti ľudského zdravia a môžu tiež predchádzať vzniku mnohých ochorení.

Superpotravín je v súčasnej dobe k dostaniu už celý rad. Existuje tiež veľa zdravých potravinových doplnkov, ktoré príjem dôležitých látok uľahčujú a predstavujú tak efektívne a rýchlu možnosť, ako telu tieto látky pravidelne a veľmi ľahko dodávať.

Medzi veľmi obľúbené a vyhľadávané superpotraviny a potravinové doplnky patria napríklad Kremelina, Spirulina prášok BIO, Maca žltá BIO, Goji Kustovnica čínska, Mladý jačmeň prášok BIO, Chlorella prášok BIO, Zázvor prášok BIO, alebo Acai prášok BIO od výrobcu Natu. Jedná sa o kvalitné produkty, ktoré sú ponúkané v praktických vrecúškach. V prípade GymBeam Ginger Shot bola zvolená tekutá forma a produkt je dostupný v praktických malých fľaštičkách, ktoré sa krásne vojdú do vrecka. Medzi ďalšie výrobky s obsahom superpotravín sa radí Kurkuma BIO od spoločnosti Allnature, Ginkgo biloba + guarana značky MedPharma, alebo napríklad MycoComplex od spoločnosti MycoMedica, ktorá týmto výrobkom ponúka účinné extrakty z medicinálnych húb v rastlinných kapsulách. Bohatý koktejl výživných látok z vybraných listov Aloe Vera ponúka tiež produkt Aloe vera šťava BIO od výrobcu Wolfberry.

Ponuka superpotravín a rastlinných štiav je naozaj široká. Rozhodne teda nemožno jednoznačne určiť, ktorá superpotravina alebo doplnok stravy je tým najlepším, najzdravším, a teda i najvhodnejším. Každý má odlišné chute aj preferencie, a preto bude teda každému vyhovovať vždy niečo iné. Ak sa s významom superpotravín ešte len zoznamujete, alebo ste už vo fáze, kedy si bez nich svoj život neviete predstaviť, v oboch prípadoch môžete využiť bohatú ponuku Aktinu a vybrať si tak z vyššie spomínaných, alebo úplne iných, výrobkov tejto kategórie. Voľba je len na vás. Žiadnym produktom však určite neurobíte chybu.