Zdravé stravovanie
Téma
- Zdravé stravovanie (109) Reset Zdravé stravovanie
- Behanie (30)
- Diéty (73)
- Domáce cvičenie (28)
- Doplnky stravy (78)
- Láska a sex (11)
- Mýty vo výžive (18)
- Posilňovanie (29)
- Zdravé stravovanie (109) Reset Zdravé stravovanie
- Behanie (30)
- Diéty (73)
- Domáce cvičenie (28)
- Doplnky stravy (78)
- Láska a sex (11)
- Mýty vo výžive (18)
- Posilňovanie (29)
- Príprava jedla (27)
- Psychická pohoda (96)
- Regenerácia (33)
- Spánok (42)
- Voľnočasový pohyb (30)
- Zdravie a krása (46)
- Zdravý životný štýl (154)
- Žena (43)
20 tipov na zdravú desiatu do práce aj do školy
Asi každý pozná ten pocit, keď vás v práci alebo v škole prepadne hlad. Preto je dobré byť pripravený a zahnať ho rýchlou desiatou. A čo si so sebou môžete vziať? Inšpirujte sa naším článkom.
Ako začať chudnúť: Návod pre úplných začiatočníkov
Odhodlávate sa na chudnutie, ale neviete, ked začať? Alebo už máte jednu alebo dokonca viac negatívnych skúseností? Tento článok vyvráti mýty o chudnutí a vysvetlí vám, čo skutočne (ne)musíte robiť.
15 letných receptov (takmer) bez varenia
V teplých letných dňoch sú hodiny strávené pri horúcom sporáku tým posledným, čo chcete robiť – tento článok vám prináša 15 chutných a vyvážených receptov, ktoré sú takmer bez varenia, osviežia vás a ušetria čas na iné prázdninové aktivity.
Reverzná „diéta“ alebo diéta bez reštrikcie
Stále dodržujete svoj už zabehnutý a veľmi funkčný redukčný jedálniček, ale zrazu – vytúžený pokles hmotnosti sa zastavil a žiadna ďalšia zmena neprichádza! Čo sa to deje? A hlavne, čo robiť ďalej? Čítajte viac!
Betakarotén: čo to je, jeho účinky a riziká
Betakarotén, oranžový pigment nachádzajúci sa napríklad v mrkve a sladkých zemiakoch, je dôležitým prekurzorom na tvorbu vitamínu A, ktorý je nevyhnutný pre zdravý zrak, imunitný systém a správny rast buniek. Tento prírodný karotenoid má aj silné antioxidačné vlastnosti. Podrobnosti a ďalšie zaujímavosti sa dozviete v tomto článku!
Soľ: koľko jej prijímať a existujú nezdravé druhy?
Soľ je, nielen v kuchyni, nad zlato – viete však, aké je maximálne odporúčané denné množstvo soli a čo môže spôsobiť jej nadmerný príjem? A existujú skutočne zdraviu prospešnejšie varianty soli?
25 tipov na preháňavé potraviny
Zápcha patrí medzi časté problémy celosvetovej populácie. Zároveň ide o efektívneho narušiteľa fyzickej i psychickej pohody. Tento článok sa zaoberá predovšetkým faktorom diéty, teda ako pomocou správne vybraných potravín poskladať váš jedálniček tak, aby ste so zápchou skoncovali!
Prečo nechudnem v kalorickom deficite a čo s tým?
Podstatou chudnutia je, ako iste viete, kalorický deficit. Čo však, keď je situácia opačná, a vy prijímate stravy príliš málo? Môže paradoxne dôjsť aj k zvýšeniu hmotnosti? A ako sa tomu brániť? Všetko sa dozviete v novom článku.
Čo je anémia, aké typy existujú a kto je ňou najviac ohrozený?
Anémiou, čiže chudokrvnosťou, trpí globálne takmer 30 % populácie. Najrozšírenejšia je anémia sideropenická, existuje však mnoho ďalších typov. Kto môže byť anémiou ohrozený a v akých potravinách hľadať rizikové nutrienty?
Ako na kofeínový „detox“?
Kto by ráno nemal rád šálku kávy, matche či zeleného alebo čierneho čaju? V každom z týchto nápojov sa však skrýva kofeín, ktorý môže mať na vaše telo pozitívne i negatívne dopady. Tento článok skúma benefity kofeínového detoxu, ako naň a na čo si prípadne dať pozor.
Tipy na jarné sezónne potraviny (a čo s nimi)
Jar… všetko kvitne, bujnie a niektoré potraviny tiež dozrievajú. Práve tie sa nazývajú jarné sezónne potraviny a okrem lepšej chuti či vyššieho percenta prospešných látok ponúkajú mnoho ďalších benefitov, ktoré nájdete v tomto článku!
Acai a jeho účinky na ľudské telo
Za farbou žiarivo fialových smoothie bowls vašich obľúbených food influencerov môže (okrem lesného ovocia) stáť aj acai – superpotravina obsahujúca vysoké množstvo antioxidantov, vitamínov, minerálnych látok a mnoho ďalšieho! Tento článok skúma benefity spoločne s tipmi na rôzne recepty a na čo si pri konzumácii tejto kôstkovice dať prípadne pozor!
Podvýživa: akým spôsobom narúša fungovanie organizmu a ako jej predchádzať?
Pod pojmom „podvýživa“ si možno predstavíte vychudnutého človiečika, ktorý sa mnoho dní nedostal k jedlu. Realita však môže mať oveľa viac podôb – dokonca aj obézny človek môže v skutočnosti trpieť podvýživou. Ako sa to dá? Dozviete sa v článku.
14 chutných a výživných veľkonočných receptov
Veľká noc je za rohom, a vy neviete, čo dobré si na tieto sviatky pripraviť? Vyskúšajte niektorý z našich tradičných či menej tradičných receptov – všetky sú jednoduché, lahodné a navyše nutrične vyvážené.
Ako rozhýbať črevá?
Hoci sú gastroenterologické problémy jedným z tých, ktoré postihujú značné množstvo obyvateľstva, nehovorí sa o nich príliš často. Naopak, môže ísť o tabuizovanú tému (aj medzi členmi blízkych priateľov či rodiny). Tento článok sa preto pokúsi odpovedať na čo najviac otázok týkajúcich sa práve zdravého trávenia!
IIFYM diéta: aká je naozaj?
IIFYM je ďalším z mnohých druhov stravovacích možností, ktoré v posledných rokoch ovládli internet (a svet). Ako na tom ale skutočne je? Ide o inovatívny spôsob dosiahnutia svojej vysnívanej formy, alebo ďalšiu čiernu dieru narušujúcu zdravý vzťah k jedlu? To a viac sa dozviete v tomto článku!
Tuky: Prečo ich potrebujeme, koľko ich jesť a aké druhy vyberať?
Tuky majú oproti bielkovinám a sacharidom viac ako dvojnásobnú energetickú hodnotu – napriek tomu by však v žiadnom prípade nemali byť z jedálnička vyraďované. Koľko ich jesť a aké zdroje vyberať, sa dozviete v novom článku.
Čo sú flavonoidy a aké majú zdravotné benefity?
Napriek tomu, že patria medzi zlúčeniny s početným množstvom benefitov, nie sú flavonoidy medzi populárnym čítaním príliš frekventovanou témou. Tento článok sa preto zameriava, v čom tkvie ich špeciálnosť, kde ich nájdete a na ďalšie zaujímavosti!
Anabolické okno: čo je mýtus a čo fakt?
Vo svete cvičenia sa často stretnete s názorom, že po tréningu existuje akési „anabolické okno príležitostí“, ktoré je dôležité vo vzťahu k efektívnemu budovaniu svalovej hmoty. Je to ale skutočne tak? Čítajte ďalej!
Sú lipozomálne vitamíny, minerálne látky a stopové prvky účinnejšie ako ich klasické formy?
Počuli ste už o lipozomálnych doplnkoch stravy? V poslednej dobe zažíva tento druh suplementov neuveriteľný boom. Stojí to ale naozaj zato? To a ďalšie zaujímavosti nájdete v tomto článku!
Sacharidy: ako sa v nich vyznať a potrebné ich pri chudnutí vyraďovať?
Sacharidy sú vo výžive človeka základným zdrojom energie. Najmä pri redukčných diétach sú často v jedálničku obmedzované – je to však skutočne potrebné? A čo sa v tele deje, keď ich prestanete jesť úplne?
Zázračná čerešňa acerola: aké benefity v sebe ukrýva?
Poznáte acerolu? Aj keď sa to o tomto tropickom ovocí podobnom čerešni nemusí zdať, ide o plod prevyšujúci svojou koncentráciou vitamínu C väčšinu citrusových plodov. Aké benefity vám môže priniesť jej konzumácia a ďalšie zaujímavé informácie nájdete v tomto článku!
Polievky: prečo ich jesť a ktoré sú najvhodnejšie pri vašom cieli?
Neviete si (nielen) nedeľný obed predstaviť bez poctivej polievky? Jej zaradenie do jedálnička je rozhodne dobrý nápad – tento článok vám predstaví hneď 6 výhod konzumácie polievok a obohatí vás o recepty z domácej i zahraničnej kuchyne.