Tréning
Plávanie: Ideálny spôsob, ako sa dostať do kondície v horúcich dňoch
Plávanie je ideálnym pomocníkom nielen (ale predovšetkým) v horúcom počasí. Navyše to je skvelý spôsob pohybu s minimálnym zaťažením pre vaše kĺby a patrí aj medzi športy s efektívnym budovaním svalovej hmoty, fyzičky či zlepšením postavenia celého tela. V tomto článku vám predstavíme 4 najznámejšie štýly spolu s ich hlavnými benefitmi!
Mentálny tréning
Psychika hrá pri dosiahnutí výkonov kľúčovú úlohu, či už hovoríme priamo o športe alebo o každodennom živote všetkých z nás. Pri športovaní však tvorí dôležitú pomyselnú „polovicu“, bez ktorej nemožno docieliť svoje maximum. Je však v súčasnosti venovaná dostatočná časť tréningu aj psychickej príprave? Akými spôsobmi ju možno zdokonaľovať?

Bežecká abeceda: štruktúrovaný tréning pre zlepšenie kondície a výkonnosti
Pojem „bežecká abeceda“ ste už určite počuli. Vedeli ste ale, že zároveň ide o súbor cvikov s nepopierateľnými benefitmi, ktoré efektívne rozvíjajú pohybové techniky a kondíciu u bežcov? Podrobnosti a ďalšie zaujímavosti sa dozviete v tomto článku!

Rodičia športovcov a rodič ako tréner: kde je hranica?
Šport a pohyb sú v dnešnej dobe kľúčovými faktormi zdravého života, a preto by sa s nimi malo začínať už v detstve. Ako ale spoznať ten najlepší čas na začiatok športovania? Je vhodné vybrať iba jeden šport alebo viesť dieťa k všestrannosti? A ako môžu rodičia svojmu dieťaťu pomôcť?
Tempo behu zlepšuje fyzičku aj chudnutie. Ako na to?
Stalo sa vám niekedy, že ste vybehli a po pár minútach sotva lapali dych? Na vine môže byť okrem napr. nedostatočného množstva energie aj nevychytané tempo vášho behu. To ovplyvňuje nielen jeho dĺžku, ale aj vašu flexibilitu či postupné zvýšenie vytrvalosti. Tento článok obsahuje 3 tipy, ako vyzrieť práve na to „zradné“ tempo. Hor sa behať!

8 vecí, čo by mala vedieť každá športujúca žena
Pravidelná fyzická aktivita je veľmi dôležitým prvkom zdravého životného štýlu, aj tak však treba dodržiavať pri jej prevádzkovaní isté pravidlá. Najmä u žien totiž môže nesprávne zvolený tréning viesť k mnohým zdravotným komplikáciám. Čo by teda mala každá športujúca žena vedieť?
Kedy sa bezpečne vrátiť k cvičeniu po pôrode?
Kedy sa vrátiť k svojej pravidelnej fitness rutine po pôrode? Keďže ide o extrémne psychicky a fyzicky náročný proces, nie je odpoveď úplne jednoduchá. Tento článok rozoberie jednotlivé prvky, na ktoré by ste si mali dať pozor, benefity popôrodných cvičení a približný odhad, kedy s jednotlivými aktivitami začať.