Tréning
Sekcie
- Zdravie (890)
- Výživa (604)
- Tréning (443) Reset Tréning
- Chudnutie (257)
- Naberanie svalov (126)
Téma
- Behanie (24)
- Diéty (12)
- Domáce cvičenie (24)
- Doplnky stravy (22)
- Láska a sex (3)
- Mýty vo výžive (3)
- Posilňovanie (27)
- Príprava jedla (1)
- Behanie (24)
- Diéty (12)
- Domáce cvičenie (24)
- Doplnky stravy (22)
- Láska a sex (3)
- Mýty vo výžive (3)
- Posilňovanie (27)
- Príprava jedla (1)
- Psychická pohoda (10)
- Regenerácia (20)
- Spánok (1)
- Voľnočasový pohyb (11)
- Zdravé stravovanie (7)
- Zdravie a krása (1)
- Zdravý životný štýl (15)
- Žena (15)
Nemáte čas na celý tréning? Skúste exercise snacking
Sedavý životný štýl môže mať na vaše zdravie negatívny vplyv – čo môžete robiť, keď nemáte každý deň čas na sústavný tréning? Vyskúšajte exercise snacking.
7 min.
Najlepšie cviky na predlaktie pre silný úchop
Či už v tréningu zdvíhate ťažké váhy, vešiate sa na hrazdu, alebo nosíte nákupné tašky, sila úchopu a predlaktia rozhoduje o tom, ako efektívne dokážete prenášať silu. Aké cviky teda na ich posilnenie zvoliť?
8 min.
Spracované potraviny a suplementy v športovej výžive: pomáhajú, alebo škodia?
Iste ste už niekde počuli, že nadmerná konzumácia spracovaných potravín vášmu zdraviu nepomôže. Veľa produktov patriacich do športových doplnkov stravy však do tejto kategórie potravín patrí – znamená to teda, že nie sú pre atlétov vhodné?
12 min.
5 krokov, ktoré pomôžu dostať sa (naspäť) do rutiny
Pokiaľ chcete vo svojom živote niečo zmeniť a túto zmenu dlhodobo udržať, vaša cesta povedie cez vytvorenie nových návykov a rutiny. Ako teda začať a neprestať?
10 min.
Využitie medicinbalov nielen v športovom tréningu
Medicinbal vám môže pomôcť zlepšiť explozívnu silu, rýchlosť, obratnosť, vytrvalosť a mobilitu, zároveň do tréningu vnesie novú variabilitu. Aký si ale vybrať a ktoré cviky zaradiť? Dozviete sa v novom článku.
6 min.
Elektrolyty: na čo sú dobré a kto ich naozaj potrebuje?
Či už potrebujete energiu na tréning, zotavujete sa z chrípky alebo sa snažíte zvládnuť horúci letný deň, vaše telo vyžaduje elektrolyty. Je vhodné ich cielene dopĺňať pomocou nápojov? A kto by si mal dať pozor na ich konzumáciu?
7 min.
Neurotréning: je možné, že mozog brzdí váš výkon?
Že psychika a mentálne nastavenie človeka zohrávajú obrovskú úlohu v športovom výkone, je v tejto chvíli už snáď zrejmé. Je však možné, že náš výsledok ovplyvňuje hlava ešte iným spôsobom, konkrétne mierou funkčnosti centrálnej nervovej sústavy? A ako to prebieha? Čítajte a dozviete sa viac!
7 min.
Svalový glykogén: najcennejšia zásoba energie pre športový výkon
Svalový glykogén je najzásadnejším zdrojom energie pre športový výkon. Ako ho teda efektívne dopĺňať a ktorí športovci potrebujú najviac glykogénových zásob? Dozviete sa v novom článku.
9 min.
Kreatín 101: čo to je, jeho účinky a dávkovanie
Kreatín je jedným z najlepšie preskúmaných doplnkov stravy. Je však jeho účinok skutočne potvrdený štúdiami? Ako z užívania kreatínu vyťažiť čo najviac, sa dozviete v novom článku.
7 min.
Acroyoga: vo dvojici to ide lepšie!
Už sa vám niekedy stalo, že ste pri prechádzke parkom zazreli dvojicu či celú skupinu praktizujúcu podivuhodné cvičenie? A čo viac, na záver lekcie sa navyše začali masírovať?! Pokiaľ vás zvedavosť neopustila, čítajte ďalej!
5 min.
Anabolické okno: čo je mýtus a čo fakt?
Vo svete cvičenia sa často stretnete s názorom, že po tréningu existuje akési „anabolické okno príležitostí“, ktoré je dôležité vo vzťahu k efektívnemu budovaniu svalovej hmoty. Je to ale skutočne tak? Čítajte ďalej!
6 min.
Je cvičenie nalačno efektívnejšie?
Premýšľate o cvičení nalačno? Hoci sa to na prvý pohľad môže zdať ako efektívna metóda, nemusí to tak vždy byť. Tento článok skúma rozšírené mýty a fakty spojené s touto (stále) populárnou praxou.
9 min.
Low impact cvičenie: šetrná a účinná cesta k posilneniu tela a zlepšeniu kondície
Low impact cvičenie je tréning vytvorený tak, aby minimálne zaťažoval vaše kĺby, väzy či šľachy. Vďaka tomu je ideálnou voľbou nielen pre začiatočníkov, ale aj starších jedincov či tých po operácii alebo rekonvalescencii. Tento článok predstaví základné benefity spoločne s rôznymi formami!
6 min.
Športová masáž: kedy je vhodná a ako ju správne urobiť?
Masáž patrí medzi najobľúbenejšie formy regenerácie. A nie je sa čomu diviť – kto z nás si občas rád nedopraje príjemný fyzický a bezpochyby aj psychický relax? V niektorých oblastiach je tento druh regenerácie dokonca súčasťou procesu. Kde presne, kedy a pre koho je športová masáž určená?
7 min.
Cvičenie s odporovou gumou: v čom je prínosné a aké cviky zvoliť?
Odporové gumy sú v dnešnej dobe na vzostupe. Sú skvelými pomocníkmi v posilňovni alebo aj pri tréningu v domácom prostredí. Aké sú ich druhy, čím sa líšia a ako si s nimi zacvičiť? To všetko sa dočítate v našom článku!
1
6 min.
10 tipov, ako zostať túto jeseň aktívny
Pokles vonkajšej teploty, skracujúce sa dni a návrat do študijného/pracovného kolotoča… na prvý pohľad sa môže zdať, že jeseň sa s aktívnym životným štýlom skrátka nekamaráti. V tomto článku však nájdete hneď 10 tipov, ako zostať aj v tomto ročnom období vo forme.
7 min.
Máte vysoký krvný tlak? Pravidelný pohyb ho znižuje rovnako účinne ako lieky
Vysoký krvný tlak je závažným ochorením, ktoré môže dlho zostávať neodhalené. Je pre hypertonikov bezpečné pravidelné cvičenie? Aký typ pohybu je vhodný a aký môže naopak uškodiť?
7 min.

Indiánsky beh: tréning vhodný aj pre úplných začiatočníkov
Indiánsky beh je skvelý tréning vhodný aj pre úplných začiatočníkov. Ako s ním postupne začať a na čo si dať pozor?
4 min.
Ako spoznať svoj somatotyp?
Viete, aký somatotyp u vás prevažuje? V tomto článku sa dozviete, ako sa somatotypy merajú a čo o našej postave vypovedajú.
6 min.
Plávanie: Ideálny spôsob, ako sa dostať do kondície v horúcich dňoch
Plávanie je ideálnym pomocníkom nielen (ale predovšetkým) v horúcom počasí. Navyše to je skvelý spôsob pohybu s minimálnym zaťažením pre vaše kĺby a patrí aj medzi športy s efektívnym budovaním svalovej hmoty, fyzičky či zlepšením postavenia celého tela. V tomto článku vám predstavíme 4 najznámejšie štýly spolu s ich hlavnými benefitmi!
5 min.

11 tipov, ako sa pripraviť na behanie v lete a horúčave
Behanie v lete je pre ľudské telo oveľa väčšia záťaž ako beh v miernych podmienkach. Ako sa na beh pripraviť a na čo si dať pozor?
7 min.
Čo sa s telom deje počas tréningu vo veľkej horúčave?
Pri tréningu v letných horúčavách dostáva organizmus zabrať viac ako inokedy. Na čo nezabudnúť a ako tréning správne naplánovať?
7 min.

Mentálny tréning
Psychika hrá pri dosiahnutí výkonov kľúčovú úlohu, či už hovoríme priamo o športe alebo o každodennom živote všetkých z nás. Pri športovaní však tvorí dôležitú pomyselnú „polovicu“, bez ktorej nemožno docieliť svoje maximum. Je však v súčasnosti venovaná dostatočná časť tréningu aj psychickej príprave? Akými spôsobmi ju možno zdokonaľovať?
7 min.