Posilňovacie gumy

Všetko je zrazu trochu ťažšie, keď použiješ posilňovaciu gumu. Ten pridaný odpor sa síce zdá byť malý, ale dokáže dať zabrať! Naopak, ak sa snažíš urobiť svoj prvý zhyb, posilňovaciu gumu MUSÍŠ mať.

Radenie

Posilňovacie gumy

Posilňovacie gumy sú univerzálne pomôckou pre všestranné precvičenie celého tela. Majú široké možnosti použitia a využiť ich možno pre cvičenie a posilňovanie doma, v rehabilitačných zariadeniach, alebo vo fitnesscentrách. Ide o finančne nenáročnú a skladnú pomôcku, ktorá však umožňuje precvičiť a posilniť väčšinu svalových partií. Podľa zamerania tréningu je možné zvoliť tiež intenzitu odporu fitness gumy a tým tak ovplyvňovať záťaž. Posilňovacie gumy umožňujú ovplyvniť náročnosť jednotlivých cvikov a tým tak prispievajú k dosiahnutiu lepších výsledkov.

Základnými typy sú klasické odporové gumy na cvičenie, posilňovacie expandery, alebo posilňovacie gumy a pružiny. Kvalitné cvičebný gumy ponúka napríklad spoločnosť Power System produktom CROSS BAND a Flex loop. Posilňovacie gumy sú v ponuke rozdelené podľa stupňa záťaže a farebného prevedenia. Gumu je možné mimo klasických cvikov použiť tiež napríklad v hodinách aerobicu a pre posilnenie rúk. Odporové a posilňovacie gumy ponúka aj spoločnosť Spokey. Fitness gumy FLEX SET od tohto výrobcu predstavujú sadu cvičebných gúm v troch stupňoch odporu. Ich využitie je vhodné počas rehabilitácie, v ortopédii, športovej medicíne, neurológii, geriatrii, alebo pediatrii. Pre funkčné tréning je od Spokey ideálny Odporová guma Power. Fitness guma je vhodná pre rôzne druhy cvičení, je z odolného materiálu a využiť možno pri domácom cvičení, v posilňovni, alebo vo fitness centre.

Posilňovacie gumy umožňujú zintenzívniť každý workout a pomôžu vám dosiahnuť kvalitné výsledky v kratšom čase. Ak ste o ich zaradení do vášho tréningu zatiaľ iba iba premýšľali, rozhodne by ste mali urobiť ďalší krok k vysnívanej postave a posilňovacie gumu si zaobstarať.