Športové nápoje

Produktov: 98
Radenie
:
Predvolené

Prečo užívať nápoje pre športovcov?

Športové nápoje predstavujú užitočný doplnok pre výkonnostných aj rekreačných športovcov. Okrem toho, že podporujú dodržiavanie správneho pitného režimu, prináša ľudskému telu aj ďalšie látky, ktoré sú pre fungovanie a výkonnosť organizmu nevyhnutné.

Typy športových nápojov

Iónové nápoje poskytujú telu nevyhnutné minerálne látky, ku ktorých úbytku dochádza spoločne s vodou počas fyzickej aktivity, niektoré môžu obsahovať aj ľahko stráviteľný zdroj energie vo forme sacharidov (maltodextrín, sacharóza, glukóza, fruktóza), alebo aj niektoré aminokyseliny. Podľa koncentrácie aktívnych látok sa ďalej delia na hypotonické, izotonickéhypertonické. Iónové nápoje (najmä hypotonické a izotonické) je vhodné piť počas aj po skončení fyzickej aktivity.Vyskúšaj náš unikátny produkt Vilgain Intra Workout, ktorý ti okrem elektrolytov tiež dodá rýchle cukry a bielkoviny pre maximálny výkon.

Energetické nápoje majú na starosti nabudenie ľudského organizmus na výkon. Okrem značného množstva cukru a sladidiel sú v nápojoch tiež stimulanty a ďalšie pomocné látky, napr. kofeín, taurín či guarana. Užívanie energy drinkov by sa nemalo preháňať, po odznení pozitívnych účinkov dochádza v tele k útlmu. Energetické nápoje navyše nie sú vhodné pre všetkých.

Proteínové nápoje prinášajú ľudskému telu bielkoviny, ktoré uľahčujú regeneráciu či rast svalov po fyzickej aktivite. Tekutá forma proteínov zaistí rýchlu využiteľnosť bielkovín vo svaloch a nezaťaží toľko tráviaci trakt. Proteínové nápoje sú vhodné aj pri redukcii váhy a chudnutí, alebo na jednoduché doplnenie bielkovín.

BCAA nápoje umožňujú okamžitý príjem vetvených aminokyselín BCAA, ktoré chránia svalové tkanivo pred degradáciou, môžu podporiť regeneráciu aj rast svalovej hmoty. BCAA nápoje je vhodné piť pred aj po fyzickej aktivite.