Kurkumín

Produktov: 1
Radenie
:
Predvolené
Vilgain Kurkumín
Vilgain Kurkumín ⁠–⁠ tri typy kurkumínoídov štandardizované na 95 % obsahu, podporuje imunitný systém, funkciu pečene a funguje ako silný antioxidant
90 kapsúl
11,99 €
(0,13 € / 1 kapsula)

Extrakt z kurkumy

Kurkumín predstavuje extrakt z podzemku kurkumy dlhej, ktorý je, rovnako ako samotná kurkuma, známy pre svoje antioxidačnéprotizápalové účinky. Účinnou látkou sú kurkuminoidy. Vzhľadom k tomu, že sa samotný kurkumín v ľudskom tele zle vstrebáva a rýchlo odbúrava, odporúča sa spoločne s ním užívať aj extrakt z čierneho korenia, známy ako piperín.

Účinky kurkumínu

Kurkumín je antioxidant, ktorý neutralizuje pôsobenie voľných radikálov, vďaka čomu spomaľuje starnutie organizmuzabraňuje vzniku zápalových procesov. Okrem toho kurkumín tiež:

  • podporuje zdravie pohybového aparátu
  • podporuje normálnu činnosť pečene a srdca,
  • zlepšuje zdravie pokožky,
  • znižuje hladinu krvného cukru,
  • podporuje normálnu funkciu imunitného systému.

Vedľajšie účinky ako je žalúdočná nevoľnosť či hnačka sa môžu objavovať u citlivejších osôb alebo pri vyšších dávkach kurkumínu.

Užívanie kurkumín

Odporúčaná dávka nie je u kurkumínu pevne stanovená, najčastejšie sa možno stretnúť s dávkou 250‑400 mg denne. Z hľadiska dlhodobého užívania sa názory na kurkumín líšia. Kurkumín nie je vhodný pre osoby užívajúce lieky na riedenie krvi alebo cholesterol.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Mohlo by ťa tiež zaujímať