Konjakové cestoviny

Produktov: 20
Radenie
:
Predvolené

Shirataki cestoviny

Konjakové cestoviny, v Japonsku známe ako shirataki, sú obľúbenou nízkokalorickou a bezsacharidovou alternatívou klasických cestovín. Vyrába sa z konjakovej múky, a obsahujú až 97% vody. K dostaniu sú vo forme konjakovej ryže, špaget, wok či udon rezancov. Výhodami konjakových cestovín je:

  • nulový obsah sacharidov a tukov,
  • nízky obsah kalórií,
  • vysoký obsah vlákniny,
  • vhodnosť pre diabetikov, celiakov či vegánov.

Shirataki cestoviny sa vyznačujú obsahom rozpustnej vlákniny glukomanánu, ktorá dokáže zväčšiť svoj objem až 50‑krát, vďaka čomu ľahko zasýti a potlačí hlad. Konzumácia konjakových cestovín tak môže mať pozitívny vplyv na zažívaciu sústavu, reguláciu cholesterolu a krvného cukru a môžu tiež pomôcť s redukciou hmotnosti. Sú vhodné aj do low carb alebo keto diéty. Pri častej konzumácii treba dbať na celkový energetický príjem.

Shirataki cestoviny sú samy o sebe bez chuti, dobre však absorbujú chute ďalších prísad, vďaka čomu majú univerzálne využitie. Hodí sa do kombinácie s omáčkou, mäsovou zmesou, do polievok či šalátov. Na rozdiel od klasických cestovín je ich konzistencia tuhšia a viac na skus, podobná ryžovým cestovinám. Príprava konjakových cestovín je jednoduchá - stačí ich iba rozbaliť, prepláchnuť a tepelne upraviť.