Sušené mäso

Sušené mäso je cenené pre svoj vysoký obsah bielkovín a výbornú chuť. Je vítaným obohatením jedálnička nielen u športovcov, ale aj gurmánov, ktorí ním nepohrdnú ako zaujímavou chuťovkou k poháru vína.

Radenie

Sušené mäso

Sušené mäso je stále viac obľúbenou desiatou nielen u športovcov, ale aj všetkých, ktorí si radi doprajú rýchly a výdatný snack kedykoľvek počas dňa. Popularita sušeného mäsa je daná predovšetkým jeho dlhou trvanlivosťou a nevšedný výraznou chuťou.

V súčasnej dobe je možné sa stretnúť s najrôznejšími druhmi sušeného mäsa. Dominantné postavenie si drží mäso hovädzie, ako jeden z najlepších a najchutnejších zdrojov bielkovín. Mimo hovädzieho mäsa ponúka mnohí predajcovia tiež bravčové, hydinové, diviačie, jelenia, alebo dokonca aj losí a sobie sušené mäso. Každý si tak môže vybrať podľa svojej chuti a svojich osobných preferencií.

Z kategórie hovädzieho mäsa je veľmi obľúbené Hovädzie od českého výrobcu Indiana Jerky. Sušené mäso od tejto spoločnosti je vyrobené podľa starých indiánskych receptúr najnovšími technológiami. Jedná sa o nemastný zdravý snack výdatný na proteíny, s nízkym cholesterolom a veľmi nízkym obsahom tuku. Z vybraných drobnochovu Českej republiky pochádza tiež produkt Hovädzie jerky českej značky Fine Gusto. Tá ponúka jemne nasolené 4 mm hrubé plátky sušeného mäsa prémiovej kvality. Rovnaký výrobca ponúka tiež produkt Snack It, teda kombináciu kvalitného sušeného mäsa z českých drobnochovu a ovocie. Jedná sa o zdravú a rýchlu desiatu s poriadnou dávkou bielkovín a zanedbateľným množstvom soli. Jemne narezané sušené mäso vyrábané podľa tradičnej juhoafrickej receptúry ponúka česká spoločnosť Zulu Biltong. Sušené hovädzie mäso od tohto výrobcu vyniká nezameniteľnou chuťou a to predovšetkým vďaka procesu spracovania, počas ktorého je mäso sušené po dobu 3 - 7 dní výhradne horúcim vzduchom. Mäso sa nemarinuje, ale polieva. Tým dosiahne prvotriedne konzistencie.

Obľúbené sú aj ďalšie druhy sušeného mäsa. Spoločnosť Indiana Jerky ponúka okrem hovädzieho, tiež sušené mäso bravčové, morčacie, alebo kuracie. Diétne morčacie mäso má v ponuke tiež výrobcu Fine Gusto.

Ponuka sušeného mäsa je naozaj široká. Je teda len na rozhodnutí a chuti každého, či staví na istotu a dá prednosť kvalitnému hovädziemu mäsu, alebo zvolí alternatívu v podobe bravčového, hydinového, alebo úplne iného sušeného mäsa. Vďaka jeho vzrastajúcej popularite sa ale budeme s ponukou či už klasických druhov sušeného mäsa, alebo tých viac exotických, stretávať čoraz častejšie.