Fit kakaový strúhaný koláč s tvarohom

Michaela
Michaela Dobiášová
80 min.
63 Páči sa mi Komentáre
3
Uložiť recept
Fit kakaový strúhaný koláč s tvarohom

Takýto strúhaný koláč vám v detstve pravdepodobne maminka servírovala po nedeľnom obede. Jeho príprava určite vyžadovala veľa masla, bielej múky, cukru a lásky. My sme s nostalgiou vytvorili koláč na omrvinku podobný, možno až na nerozoznanie rovnaký.

Všetky suroviny, ktoré celkom nespadajú do škatuľky zdravého životného štýlu, sme však nahradili za ich zdravšie, hodnotnejšie verzie a ľaľa! Dezert, ktorý spája starú dobrú klasiku a parádne výživové hodnoty, je na svete. Teraz môžete maminku na oplátku ohromiť vy.

1 porcia obsahuje 1 kus rezu

  • 173 kcal
  • 19 g sacharidov
  • 7 g tukov
  • 8,5 g bielkovín

Na 12 porcií

Na korpus:
Na náplň:
Zobraziť použité produkty

Postup

  1. Najskôr vypracujeme cesto do konzistencie, ktorá sa podobá klasickému cestu na perníčky. Pokiaľ sa cesto veľmi lepí, zahustíme ho väčším množstvom ovsených vločiek. Cesto rozdelíme na dve polovice. Jednu z nich dáme na hodinu do chladničky, druhú do mrazničky.

  2. Medzitým si pripravíme náplň. Puding uvaríme podľa návodu a osladíme ho kvapkami FlavDrops.  Necháme ho na chvíľu vychladnúť a potom do neho vmiešame tvaroh.

  3. Polovicu cesta, ktorú sme mali v chladničke, vytlačíme na dno plechu vyloženého papierom na pečenie.

  4. Na korpus nanesieme náplň a na ňu postrúhame druhú polovicu cesta z mrazničky. Pečieme v rúre predhriatej na 170 °C približne 40 minút. Fit kakaový strúhaný koláč s tvarohomFit kakaový strúhaný koláč s tvarohomFit kakaový strúhaný koláč s tvarohom

Chceš vedieť o každom ďalšom novom recepte?

Prihlás sa k odberu a raz týždenne od nás dostaneš súhrn nových receptov.

Odoberať
63 Páči sa mi Uložiť recept