Zdravá mrkvová torta s tvarohom a orechmi

Michaela Dobiášová
Michaela Dobiášová
65 min.
23 Páči sa mi Komentáre
3
Uložiť recept
Zdravá mrkvová torta s tvarohom a orechmi

Torta z mrkvy? Babička by si možno ťukala na čelo. Vy ale pravdepodobne dobre viete, že mrkváč môže smelo konkurovať hocijakému cheesecaku a právom sa radiť medzi najobľúbenejšie dezerty vôbec.

Aj keď v názve skrýva zeleninu, nie je to s ním také nevinné, ako by sa mohlo zdať. Väčšina pôvodných receptov obsahuje množstvo cukru, oleja a ďalších ingrediencií, ktoré (ako viete) radi vynechávame či nahrádzame, aby bol celý pôžitok viac fit. A tak sa stalo aj tentoraz. Stavíme sa, že si výsledok zamilujete ako my.

1 porcia obsahuje 1 kus torty

 • 369 kcal
 • 27 g sacharidov
 • 20 g tukov
 • 20 g bielkovín

Na 12 porcií

Na korpus:
Na krém:

Postup

 1. Zdravá mrkvová torta s tvarohom a orechmiZdravá mrkvová torta s tvarohom a orechmi Najskôr vyšľaháme vajíčka do hustejšej peny. Postupne zašľahávame ananásové pyré (rozmixovaný ananás), kokosový cukor a roztopený kokosový olej.

 2. V inej nádobe zmiešame múku, kypriaci prášok, škoricu, citrónovú a pomarančovú kôru. Pridáme tiež nasekané datle a vlašské či pekanové orechy.

 3. Sypké ingrediencie z predchádzajúceho kroku pridáme do tekutých, a nakoniec vmiešame aj mrkvu nastrúhanú na jemno.

 4. Pečieme v tortovej forme s priemerom cca 20 cm v rúre predhriatej na 180 °C jednu hodinu (alebo kým sa cesto neprestane lepiť na špajdľu).

 5. Medzitým si pripravíme krém zmiešaním všetkých potrebných surovín. Dáme chladiť do chladničky.

 6. Hotový korpus necháme vychladnúť a potom ho rozrežeme na dve polovice. Spodný diel natrieme 1/2 krému a priklopíme. Vrch torty natrieme zvyšným krémom a ozdobíme. Zdravá mrkvová torta s tvarohom a orechmi

 7. Tortu dáme aspoň na hodinu do chladničky, potom ju zazdieľame na Instagram s hashtagom #aktinrecepty a už si len užívame jeho skvelú chuť. Zdravá mrkvová torta s tvarohom a orechmi

Chceš vedieť o každom ďalšom novom recepte?

Prihlás sa k odberu a raz týždenne od nás dostaneš súhrn nových receptov.

Odoberať
23 Páči sa mi Uložiť recept