Slaný koláč na štýl quiche nielen pre priaznivcov lowcarb

Kristína Močková
Kristína Močková
50 min. 20 min. prípravy, 30 min. pečenia
81 Páči sa mi Komentáre
1
Uložiť recept
Slaný koláč na štýl quiche nielen pre priaznivcov lowcarb

Nie je náhoda, že sme pri príprave tohto slaného koláča (na štýl quiche) vynechali cesto. Pýtate sa prečo? Vďaka tejto vychytávke sme vytvorili dobrotu plnú bielkovín, pričom jeden kus má iba 127 kcal, a navyše je lowcarb a skvelo zasýti. Ideálny je na raňajky so sebou alebo ako ľahká večera. Skvele chutí aj studený.

1 porcia obsahuje 1 kus quiche

  • 127 kcal
  • 2,6 g sacharidov
  • 7,9 g tukov
  • 11,7 g bielkovín

Na 8 porcií

Postup

  1. Na panvici si na troške oleja podusíme cibuľu spolu so slaninou. Keď je cibuľa mäkká a slanina zľahka opečená, pridáme šampiňóny. Podusíme, kým nezmenšia objem približne o polovicu.

  2. Vo väčšej miske si rozmiešame vajíčka a bielky. Pridáme syr a cottage. Osolíme, dochutíme čiernym korením a sušeným cesnakom. Pridáme nasekanú pažítku a sušené paradajky. Pokojne môže byť aj špenát.

    Slaný koláč na štýl quiche nielen pre priaznivcov lowcarb

  3. Jemne vychladené šampiňóny premiešame s vajíčkovou zmesou a vylejeme do vhodnej formy vyloženej papierom na pečenie. Slaný koláč na štýl quiche nielen pre priaznivcov lowcarb

  4. Pečieme na 170 stupňov pol hodiny, kým nie je povrch rovnomerne upečený dozlatista. Nezabudnite sa s nami podeliť o svoje fotky pod #aktinrecepty :) Slaný koláč na štýl quiche nielen pre priaznivcov lowcarb

Chceš vedieť o každom ďalšom novom recepte?

Prihlás sa k odberu a raz týždenne od nás dostaneš súhrn nových receptov.

Odoberať
81 Páči sa mi Uložiť recept