Ako vyzerá tréning a jedálniček Dwayne „The Rock“ Johnsona?

Tomáš Novotný
Tomáš Novotný 22. 3. 2022 Prvýkrát publikované 11. 3. 2016
Aktualizované 22. 3. 2022
Páči sa mi Komentáre Uložiť článok
Ako vyzerá tréning a jedálniček Dwayne „The Rock“ Johnsona?
obrázok z manofmany.com

Dwayne Johnson, známy skôr pod svojou zápasníckou prezývkou „The Rock“, patrí už mnoho rokov k špičke svetového filmu. Keďže je vo svojich rolách preslávený postavou bodybuildera, získal si súčasne srdce aj celej fitness a kulturistickej scény. Pokiaľ ide o tréning a jedálniček, The Rock sa riadi jednoduchým pravidlom „Go Hard or Go Home“. Ako vyzerá tréning a jedálniček štvrtého najsledovanejšieho človeka svetového Instagramu?

Každé ráno začína kardiom nalačno

V čase, keď jeho kolegovia z brandže ešte spia, si The Rock obúva tenisky a vydáva sa na ranné kardio, ktoré mu zaberie približne 30 až 50 minút. Pravdepodobne by ste to na takého obra nepovedali, ale možno to je práve to, čo ho odlišuje od ostatných.

Prvé jedlo si Dwayne Johnson pripraví až po rannom tréningu. Kardio nalačno totiž sám považuje za jednu z účinných stratégií, ako sa udržiavať dlhodobo vo vrcholnej forme s nízkym podielom telesného tuku. Vedecké štúdie však v tomto ohľade nie sú úplne zajedno, a tak pokiaľ vám ranné kardio nalačno nevyhovuje, môžete ho zaradiť pokojne až počas dňa.

Tréningový plán alebo: keď už aj supersérie sú málo

Bežná tréningová rutina Dwayna Johnsona sa počas rokov niekoľkokrát zmenila, vždy však pre ňu zostala charakteristická ohromná intenzita a vysoký objem práce v podobe šiestich tréningových dní v týždni. Pri príprave na rolu nového sci-fi filmu Black Adam (premiéra 29. júla 2022) sa v jeho tréningu objavila nová špecialita.

The Rock ju nazýva „gigantickými sériami“, počas ktorých vystrieda hneď 5 po sebe idúcich cvikov v jednej sérii zameranej na nohy:

Všetko, samozrejme, v niekoľkých sériách.

A to je len časť z tréningu nôh šialeného The Rocka. Pred tréningom si vyhrádza aspoň 20 až 30 minút na rozcvičenie a po týchto gigantických sériách ho ešte čakajú ľahšie cviky na hamstringy a lýtka. To však nie je jediný tréning nôh, ktorému sa Dwayne Johnson pravidelne venuje. Nedávno s verejnosťou zdieľal aj o trochu klasickejší spôsob tréningu, ktorý aj napriek tomu v meradlách nás bežných smrteľníkov znamená doslova nadľudský objem práce. Áno, naozaj to je len jeden zo šiestich tréningov v týždni.

Výpady s veľkou činkou 4 séria 25 opakovaní
Leg Press 4 séria 25 opakovaní
Predkopávanie na stroji 3 séria 20 opakovaní
Drepy s veľkou činkou na chrbte 4 séria 12 opakovaní
Hacken drepy 4 séria 12 opakovaní
Hacken drepy na 1 nohe 4 séria 12 opakovaní
Rumunský mŕtvy ťah 4 séria 10 opakovaní
Zakopávanie v sede 3 séria 20 opakovaní
Znožovanie na abduktore 4 séria 12 opakovaní
  • Len málokto zvládne regenerovať taký objem tréningu ako Dwayne Johnson. Zostavte si tréningový plán s ohľadom na svoje ciele. Návod nájdete v našom ďalšom článku

obrázok z archívu UNDER ARMOUR

Jedálny lístok The Rocka: koľko bielkovín je príliš veľa bielkovín?

Sám Dwayne Johnson si je vedomý toho, že strava tvorí minimálne polovicu úspechu pri snahe o naberanie svalovej hmoty. Bežne je 5 veľkých jedál denne, pri intenzívnych prípravách na filmové roly však zvládne zaradiť ešte ďalšie dve jedlá, čím jeho príjem kalórií preskočí magickú hranicu 4000 kcal denne.

A ako vyzerá jeho bežná denná stravovacia rutina?

1. jedlo

2. jedlo

3. jedlo

  • 220 g lososa

  • 8 výhonkov špargle

  • 2 celé vajcia

  • 2 hrnčeky ryže

  • 3 hrnčeky brokolice

4. jedlo

  • 280 g hovädzieho steaku

  • 3 pečené zemiaky

  • 8 výhonkov špargle

  • 1 pohár džúsu z pomarančov

5. jedlo

Pri príprave na filmovú rolu pridáva ešte ďalšie dve jedlá, ktoré sa skladajú z tresky, pečených zemiakov a hrnčeka čerstvej zeleniny. Podľa niektorých odhadov zje Dwayne Johnson približne 350 g bielkovín denne, teraz už aspoň vieme, ako to robí.

Čo si z toho odniesť?

Tréning aj jedálniček Dwayna „The Rock“ Johnsona patrí úplne bez debát do škatuľky extrémnych prístupov. Nezabudnime však, že tento prístup je to, čo The Rocka živí a robí takým známym, aký v súčasnosti je.

Je podobný prístup blízky zdravému životnému štýlu? Ani v najmenšom. Nesnažte sa ho preto napodobňovať či azda dokonca slepo nasledovať, mohli by ste svojmu zdraviu naopak uškodiť. Rozhodne sa však môžeme inšpirovať železnou motiváciou a Dwaynovým nastavením, že keď sa chce, všetko je možné.

Pridaj sa k 40 tis. odberateľov

Každému z nich raz týždenne vyberáme tie najlepšie články, ktoré sú určené 100% práve jemu.

Odoberať
Páči sa mi Uložiť článok