Domáce tvarohové tyčinky s malinami obalené v čokoláde

Kristína Močková
Kristína Močková
45 min.
113 Páči sa mi Komentáre
1
Uložiť recept
Domáce tvarohové tyčinky s malinami obalené v čokoláde

Zdravých desiat nie je nikdy dosť, a preto sme sa rozhodli vylepšiť obľúbenú maškrtu. Inšpiráciou sa nám stali populárne tvarohové tyčinky z Lidlu, ktoré sú však pomerne energeticky bohaté. Ubrali sme z kalórií a tukov a prihodili ešte pár bielkovín navyše. Vznikol chutný snack so sviežimi malinami a chrumkavou čokoládou, ku ktorému sa budete neustále vracať. No presvedčte sa sami!

1 porcia obsahuje 1 tvarohová tyčinka

 • 120 kcal
 • 5,6 g sacharidov
 • 7,7 g tukov
 • 6,9 g bielkovín

Na 12 porcií

Zobraziť použité produkty

Postup

 1. Domáce tvarohové tyčinky s malinami obalené v čokoládePrvým krokom je pripraviť si želatínu podľa návodu. V miske si zmiešame tvaroh so sladidlom, proteínom a cukrom. Cukor môžeme pokojne úplne vynechať a nahradiť ho sladidlom.

 2. Do zmesi vmiešame želatínovú zmes. Pokiaľ sa nám vytvoria hrudky, nevadí, môžeme ich rozmixovať tyčovým mixérom.Domáce tvarohové tyčinky s malinami obalené v čokoláde

 3. Pripravíme si menší plech s veľkosťou, ktorá sa nám zmestí do mrazničky, úplne stačí 20 cm x 20 cm. Vystelieme ho papierom na pečenie a na dno nadrobíme lyofilizované maliny, ktoré prikryjeme tvarohovým krémom. Zmes dáme stuhnúť na pol hodinu do mrazničky.Domáce tvarohové tyčinky s malinami obalené v čokoláde

 4. Vo vodnom kúpeli si rozpustíme čokoládu s dvoma lyžičkami kokosového oleja a vytiahneme stuhnutú zmes, ktorú nakrájame na tyčinky. Tyčinky si dáme na nerezovú mriežku, pod ktorú vložíme plech, polejeme ich čokoládou a necháme stuhnúť.

  Druhou možnosťou je tyčinky napichnúť na špajdľu a namáčať ich v čokoláde.

 5. Tyčinky skladujeme v chladničke a ideálne zjeme do dvoch dní. Dajú sa aj zamraziť. V takom prípade ich pred konzumáciou necháme na hodinu rozmraziť pri izbovej teplote.

 6. Tak dobrú chuť! Domáce tvarohové tyčinky s malinami obalené v čokoláde

Chceš vedieť o každom ďalšom novom recepte?

Prihlás sa k odberu a raz týždenne od nás dostaneš súhrn nových receptov.

Odoberať
113 Páči sa mi Uložiť recept