5 tipov, ako sa prestať hanbiť v plavkách

Tereza Havlínová
Tereza Havlínová 1. 7. 2022 Prvýkrát publikované 10. 7. 2020
Aktualizované 1. 7. 2022
20 Páči sa mi Komentáre
2
Uložiť článok
5 tipov, ako sa prestať hanbiť v plavkách
obrázok z unsplash.com

Aké je vaše najobľúbenejšie ročné obdobie? Je vašou odpoveďou zima? Možno to tak nie je len kvôli vianočným sviatkom, vôňi cukroviniek alebo pohodovej atmosfére. V zime totiž svoje telo skrývame hneď do niekoľkých vrstiev oblečenia a nemusíme sa nikde príliš ukazovať, čo je určite pohodlné.

Leto je pre vás naopak nočná mora, pretože by ste sa museli ukázať v plavkách. A tak si radšej necháte ujsť každú párty pri bazéne alebo deň s priateľmi na kúpalisku. Ani dovolenku pri mori si príliš neužívate a necítite sa vo svojej koži.

Že vás to mrzí a radi by ste to zmenili? Možno ste k sebe až príliš kritickí a máte tak trochu skreslené predstavy o svojom tele. Dám vám pár tipov, vďaka ktorým si konečne toto leto užijete bez pocitu hanby.

1. Nájdite plavky, ktoré vám naozaj pristanú

Pokiaľ si v obchode zvládnete vybrať tie správne plavky, možno sa budete diviť, aký ohromný rozdiel to urobí. Každá sme iná, každá máme inú postavu. A to je správne. Inak by to bola tak trochu nuda. Alebo nie?

Spravte si fajn deň, prejdite s kamarátkou niekoľko obchodov a kúpte si také plavky, v ktorých sa budete cítiť naozaj dobre, a budete sa k vode tešiť o trochu viac.

Jednodielne plavky alebo spodný diel plaviek s vyšším pásom zažívajú veľký módny comeback, tak to smelo využite.

Staré pravidlo znie, že vždy túžime po tom, čo nemáme. Takže ak máte skôr chlapčenskú postavu a rady by ste nejaké tie krivky, siahnite po odvážnejších vzoroch alebo naberaných vrchných dieloch plaviek.

Aj pre pánov máme radu: zabudnite na klasické slipové plavky a radšej siahnite po kraťasoch.

2. „Trénujte“ na záhrade, balkóne či terase

Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Možno to bude znieť trochu divne, ale tento tip pomáha. Naozaj veľa.

Ak ste si na základe predchádzajúceho bodu zvládli zaobstarať plavky, v ktorých sa cítite dobre, urobte si cvičný „tréning“, napríklad u babičky na záhrade. Alebo proste len tak doma. Strávite tak čas so svojím telom v podobe, na ktorú možno nie ste zvyknuté. čím rozhodne netvrdím, že legíny a priateľovo tričko, ktoré doma bežne nosíte, nie sú v poriadku.

3. Na kúpalisko vyrazte s priateľmi alebo so svojou drahou polovičkou

Určite vo svojom okolí máte ľudí, ktorí vás podporia, keď ste nervózni alebo o sebe máte pochybnosti. Preto na kúpalisko vyrazte práve s nimi. Razom sa budete cítiť sebavedomejšie a pozornosť budete zameriavať na to, že sa s nimi jednoducho cítite skvele, nie na to, ako vyzeráte. Nebudete venovať pozornosť ani domnienkam typu „kto sa na mňa asi tak pozerá?“ alebo „teraz určite nevyzerám dobre a tamten/tamtá sa na mňa práve pozrel/a!“.

Akým ľuďom sa zaručene vyhnúť? Tým, ktorí nehovoria o ničom inom ako o svojom vzhľade, ktorý potom následne porovnávajú s inými.

Je ťažké sa vyrovnať s tým tichým vnútorným hláskom, ktorý vo vás hlodá a vyvoláva pochybnosti. Tak si situáciu nezhoršujte ešte aj tým, že budete tráviť čas s ľuďmi, ktorí sú kritickí aj nahlas. Pamätajte na to, že jediný človek, ktorý s nami musí byť spokojný, sme my sami.

5 tipov, ako sa prestať hanbiť v plavkách

4. Zabudnite na otrepanú frázu „telo do plaviek“

Máte telo a dúfam, že aj tie plavky. Takže pochybnosti bokom, telo do plaviek má proste každý z nás. Nepotrebujete žiadne špeciálne detoxy alebo tréningové plány, aby ste sa na kúpalisku alebo pláži cítili dobre.

Správny jedálniček a pravidelná pohybová aktivita by mali byť vašou prioritou bez ohľadu na sezónu.

Preto sa netrápte tým, že nemáte telo, aké ste si vysnívali vo svojich predstavách. O tom to leto naozaj nie je. Prečítajte si zaujímavú knižku, zaplávajte si, prejdite sa po pláži alebo sa proste len tak poflakujte. Vyrazte do prírody, do hôr, objavujte letné krásy našej republiky (a že ich nie je málo). Robte to, čo chcete, nie to, čo práve letí na Instagrame. Leto nám ponúka toľko možností a bol by hriech ich nevyužiť.

5. Investujte do ďalších módnych doplnkov

Odvážili ste sa na kúpalisko, napriek tomu sa necítite úplne vo svojej koži? Našťastie existuje veľa módnych vychytávok, ktoré vám to ešte o kúsok uľahčia. Kúpte si napríklad peknú tuniku, ktorú jednoducho oblečiete cez plavky. Milým bonusom je, že budete menej náchylnejší na nepríjemné spálenie od slniečka.

Váš outfit skvelo doplní aj štýlový klobúk, plážová taška alebo farebne ladiace žabky. Všetky tieto malé dieliky skladačky vám pomôžu cítiť sa lepšie a sebavedomo. Pomyselnou záchrannou brzdou môže byť aj „kúpacie“ tričko, ktoré prehodíte cez plavky vo chvíľach, keď sa naozaj necítite dobre.

Aj vy páni sa na to kúpalisko alebo pláž oblečte štýlovo. Pekné okuliare alebo klobúk urobia veľa muziky za málo peňazí.

Čo si z toho odniesť?

Leto je príliš krásne obdobie na to, aby ste ho strávili so zlou náladou, pochybnosťami o sebe a neustálym premýšľaním, čo si o vás kto myslí.

Na záver vám prezradím sladké tajomstvo: Ľudia na kúpalisku alebo na pláži vás pravdepodobne vôbec neriešia. Bezstarostne si užívajú leto a neposudzujú, ako kto vyzerá. Takže všetky strachy žijú skôr len vo vašej hlave. Preto si nimi nenechajte toto krásne ročné obdobie pokaziť.

Pridaj sa k 40 tis. odberateľov

Každému z nich raz týždenne vyberáme tie najlepšie články, ktoré sú určené 100% práve jemu.

Odoberať
20 Páči sa mi Uložiť článok