Ovsené vločky

Ovsené vločky sú jednou zo základných potravín zdravej výživy. Vysoký obsah kvalitných sacharidov, vlákniny a vitamínov skupiny B z nich robí ideálny základ do poctivých raňajok, desiat alebo predtréningových jedál.

Radenie

Ovsené vločky

Ovsené vločky predstavujú významnú potravinu v oblasti zdravej výživy. Sú výborným zdrojom kvalitných sacharidov, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok. Mimo rýchleho zdroja energie disponujú ovsené vločky aj zdraviu prospešnými účinkami. Pomáhajú pri črevných a žalúdočných ťažkostiach, poruchách trávenia, posilňujú imunitný systém a napomáhajú znižovať hladinu cholesterolu v krvi. Obsahujú pomerne nízky obsah kalórií, a preto sa tiež výborne hodí do obdobia diéty.

Príprava ovsených vločiek je veľmi jednoduchá a hravo ju zvládne každý. Chutia skvele na slano i na sladko a vďaka takmer nekonečnému počtu receptov si môže každý pripraviť svoju obľúbenú variantu pokrmu s ovsenými vločkami podľa svojej chuti. Niektorí uprednostňujú instantné ovsené kaše, iní si dokonca pripravujú nápoj z rozmixovaných ovsených vločiek, ktorý doplní napríklad svojim obľúbeným proteínom. Mnohí využívajú ovsené vločky tiež pri príprave najrôznejších smoothie drinkov. Fantázii sa teda medze nekladú. Najčastejšie sa však stretávame s využitím ovsených vločiek ako surovinou, ktorá sa skvele kombinuje s najrôznejšími druhmi ovocia, jogurty a tvarohom, alebo sa s jej pomocou pripravuje rad pokrmov. Jedál z ovsených vločiek sa dá pripraviť naozaj veľa, záleží tak len na chuti a predstavivosti každého jedinca, ktorú kombináciu uprednostní.

K okamžitej konzumácii napríklad s jogurtom, alebo pre prípravu domácej kaše i domáceho pečiva sú výborné Pure Fine Oats, ktoré obsahujú 100% prírodný jemne mletej ovsené vločky a sú od britského výrobcu The Protein Works čiže TPW. Ponúka 1000 g, 2000 g, alebo 4000 g balenie, môžete si teda urobiť dostatočnú vločkovú zásobu. Široké využitie majú tiež Ovsené vločky od výrobcu Natural Jihlava alebo Ovsené vločky jemné od spoločnosti Country Life. Jednou z najpopulárnejších značiek ovsených vločiek je spoločnosť Mornflake. Tá svojím produktom Superfast Oats ponúka jemne mletej celozrnné vločky, ktoré sú ideálne pre rýchlu prípravu. Pre výrobu husté ovsenej kaše alebo napríklad palaciniek sú skvelé Jumbo Oats od rovnakého výrobcu. Jemné celozrnné vločky v praktickom kovovom obale s plastovým viečkom ponúka spoločnosť Mornflake vo svojom produkte Quick Oats. Vďaka tomuto šikovnému riešeniu zostanú vločky dlhšiu dobu čerstvé. Mimo samotných vločiek ponúka výrobca Mornflake tiež produkt Crispy Muesli, teda zmes celozrnných obilných vločiek so suchými Škrupinkovými plody, semienkami a sušeným ovocím. Ak hľadáte kvalitný ovsené vločky, ale je pre vás prekážkou obsah gluténu, ideálne variantom sú Ovsené vločky bezlepkové od výrobcu Green Apotheke alebo Prom-IN. Tieto vločky vynikajú jemnou chuťou a výbornou stráviteľnosťou. Mimo klasických bezlepkových vločiek sú pre svoj pôvod často vyhľadávané tiež bezlepkové ovsené vločky v BIO kvalite, ktoré pochádzajú iba z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

Ovsené vločky sú pre zástancov zdravej výživy nevyhnutné. Obsahujú rad účinných a dôležitých látok pre ľudské telo a napomáhajú tiež pri mnohých zdravotných problémoch. Vďaka ich širokému spektru využitia si tak isto nájdu miesto aj vo vašej kuchyni a pomôžu vám obohatiť veľa pripravovaných pokrmov.