Psyllium

Produktov: 4
Radenie
:
Predvolené
Vilgain Psyllium BIO
Vilgain Psyllium BIO ⁠–⁠ rozpustná vláknina pre podporu zdravia čriev aj pocit sýtosti
400 g
139
9,99 €
(2,50 € / 100 g)
Wolfberry Psyllium
Wolfberry Psyllium
75 g
202
2,29 €
(3,05 € / 100 g)
GreenFood Vláknina Psyllium
Výhodná cena
GreenFood Vláknina Psyllium
96 kapsúl
8,79 €
(0,09 € / 1 kapsula)
Naturalprotein Psyllium
Naturalprotein Psyllium
150 g
19
4,29 €
(2,86 € / 100 g)

Čo je psyllium?

Psyllium je rozpustná vláknina, ktorá sa získava zo semien skorocelu indického. Psyllium vyniká svojou schopnosťou viazať na seba vodu, vďaka čomu dokáže niekoľkonásobne zväčšiť svoj objem. Psyllium predstavuje rastlinný doplnok stravy, ktorý napomáha k normálnej funkcii zažívania alebo doplniť odporúčaný denný príjem vlákniny.

Účinky psyllia

Psyllium je obľúbené najmä pre svoje pozitívne účinky na zažívanie - pomáha riešiť zápchu či iné zažívacie problémy, zaisťuje pravidelné vyprázdňovanie a pôsobí ako výživa pre črevný mikróbiom. Okrem toho môže:

  • znížiť hladinu krvného cukru,
  • zvýšiť sýtosť a tým podporiť chudnutie,
  • znížiť hladinu cholesterolu,
  • znížiť riziko srdcových ochorení.

Vedľajšie účinky, ako je napr. hnačka, bolesti brucha či plynatosť, sú obvykle spôsobené príliš vysokými dávkami psyllia a nedostatočným množstvom tekutín.

Psyllium sa často spája aj so zmiernením prejavov chronických ochorení zažívacieho traktu. Vzhľadom na zmiešané výsledky štúdií je vhodné sa v tomto prípade poradiť s lekárom.

Ako užívať psyllium?

Psyllium je vhodné užívať s jedlom a spoločne s dostatočným množstvom tekutín. Užívanie psyllia na lačno či pred spaním znižuje jeho účinnosť. V prípade užívania liekov sa odporúča odstup aspoň 2 hodín. Zvyčajná denná dávka psyllia sa pohybuje v rozmedzí 5‑10 g. Psyllium, rovnako ako aj iné druhy vlákniny, je možné užívať dlhodobo.

Doplnky stravy s psylliom sú k dostaniu v tabletách, kapsuliach, najčastejšie však vo forme drveného prášku, ktorý je možné rozpustiť vo vode, pridať do smoothie, kaší, jogurtov, alebo využiť pri varení a pečení. Vyskúšaj naše Vilgain Psyllium, ktoré je navyše v BIO kvalite!

Zobraziť viac Zobraziť menej

Články

Poznáte psyllium? Pomôže so zažívaním aj pri chudnutí
Poznáte psyllium? Pomôže so zažívaním aj pri chudnutí
Psyllium obsahuje rozpustnú vlákninu, ktorá je potrebná pre správne zažívanie a vyživenie črevnej mikroflóry. Čím sa psyllium líši od iných vláknin a ako ho užívať pre maximum benefitov?
5 znakov, že jete málo vlákniny, a ako ich riešiť
5 znakov, že jete málo vlákniny, a ako ich riešiť
Cítite sa unavení, na toalete sedíte pol hodiny a máte problém s chudnutím? Možno máte v strave nedostatok vlákniny. Ako tento problém vyriešiť a prečo?
Rozpustná a nerozpustná vláknina: aké sú rozdiely a ktorá je zdravšia?
Rozpustná a nerozpustná vláknina: aké sú rozdiely a ktorá je zdravšia?
Vlákninu delíme na dva typy, pričom oba tvoria dôležitú súčasť jedálnička. Aké sú rozdiely medzi rozpustnou a nerozpustnou vlákninou?
10 jednoduchých tipov, ako jesť viac vlákniny, byť zdravší a ľahšie chudnúť
10 jednoduchých tipov, ako jesť viac vlákniny, byť zdravší a ľahšie chudnúť
Chute na sladké, škvŕkajúci žalúdok alebo zažívacie problémy signalizujú, že je s vaším telom niečo v neporiadku. Môže to byť práve nedostatok vlákniny, ktorý spomínané neduhy spôsobuje. Poradíme vám, ako túto chybu napraviť.

Mohlo by ťa tiež zaujímať