Tento článok obsahuje dlho neaktualizované oznámenia. Odporúčame vyhľadať článok s novším dátumom publikácie.

Zvyšujú sexy ženy mužom hladinu testosterónu?

Tomáš Novotný
Tomáš Novotný 28. 1. 2022 Prvýkrát publikované 21. 5. 2020
Aktualizované 28. 1. 2022
Zvyšujú sexy ženy mužom hladinu testosterónu?

A je to tu zas, mužský pohlavný hormón testosterón v hlavnej úlohe. Že ovplyvňuje naše správanie, sebavedomie a napríklad aj úspešnosť v kariére, nám preukázalo mnoho štúdií. Takmer až mýtický hormón sa okrem iného často skloňuje v nadväznosti na tému fitness a silového tréningu. Prečo? Dôvod je celkom jednoduchý. Testosterón napomáha rastu svalovej hmoty za súčasného využitia tuku. Dôležitý je aj pre zdravie nášho srdca či schopnosť reprodukcie.

Taktiež vieme, že ho krátkodobo dokáže zvýšiť sledovanie šteklivých videí či fotografií, dokonca už aj iba myšlienka so sexuálnym podtextom dokáže v tele prebudiť testosterón. Dnes sa preto pozrieme, ako mužská hladina testosterónu reaguje už na samotnú prítomnosť atraktívnej ženy.

Mladých skateboardistov atraktívna žena „prebudila k životu“

Ako muži reagujú na atraktívnu ženu? Tak na túto otázku sa pokúsil odpovedať Richard Ronay vo svojej štúdii, kde sa zameral na 96 mladých skateboardistov v priemernom veku 22 rokov.

Pravidlá experimentu boli jednoduché: časť z nich predvádzala svoje triky na skateboarde pred mužom, druhá časť pred atraktívnou ženou. A podľa toho to aj vyzeralo:

 • Pred očami atraktívneho dievčaťa skateboardisti predviedli viac trikov, viac riskovali, ale aj viac padali. Skrátka sa toho nebáli a skúšali sa predviesť – predsa len, jeden podarený trik mohol byť posledným dielikom do pomyselného preskočenia iskry.

Následne mladým mužom zmerali hladinu testosterónu a vysvetlenie bolo hotové:

 • Mladí muži v prítomnosti atraktívnej ženy mali o 39 % vyššiu hladinu testosterónu oproti chlapcom s mužským obecenstvom.

Zvyšujú sexy ženy mužom hladinu testosterónu?

Ako je vidieť, ženy vedia s mužskou hladinou testosterónu a s mužským správaním poriadne zamávať – a to dokonca aj z plagátu. A najlepšie, ak sú polonahé, ako sa zistilo v štúdii Eveliny Bonnier z roku 2019, kde muži pri pohľade na fotku atraktívnej ženy v spodnom prádle najviac riskovali.

Čo ďalšie to však pre mužov znamená? Môžu byť muži vďaka atraktívnym ženám výkonnejší, silnejší a svalnatejší?

Dočasne zvýšená hladina testosterónu však svaly nevybuduje

Zvyšovanie hladiny testosterónu vplyvom atraktívnych žien bolo pozorované len dočasne. Keďže je na podporu budovania svalov potrebná dlhodobo zvýšená hladina testosterónu, dá sa predpokladať, že stavbu svalov atraktívne ženy príliš nepodporia.

Našťastie, krátkodobé zvýšenie testosterónu môžeme využiť aspoň v danom momente, pretože vďaka nemu budeme odvážnejší, rozhodnejší a sebaistejší:

 • Idete nakupovať oblečenie a ste prirodzene nerozhodní?

 • Čaká vás súťaž v maximálnej sile, preteky alebo test výkonnosti?

 • Čaká vás dôležité stretnutie?

Potom rada pre mužov znie jasne – využite magické schopnosti svojej ženy, priateľky či atraktívnej kamarátky. Všetko môže byť o trochu ľahšie. Príťažlivý náprotivok vám dodá sebavedomie, prinesie istejšie rozhodovanie a môže vás aj skvelo motivovať k lepším výkonom.

Nakoniec, pravidelná prítomnosť príťažlivého náprotivku môže byť výborným prostriedkom na neustálu motiváciu posúvať sa, prekonávať svoje limity, pravidelne vychádzať zo svojej komfortnej zóny a napríklad aj robiť rozhodnutia, ktoré by osamote boli podstatne zložitejšie.

Zvyšujú sexy ženy mužom hladinu testosterónu?
Obrázok z pixabay.com

Čo si z toho odniesť?

Je zrejmé, že prítomnosť atraktívnej ženy dokáže s mužmi zamávať, v pozitívnom zmysle. Čo sa prejaví vyplavením mužského pohlavného –hormónu – testosterónu. Vďaka tomu budú muži v danom momente odvážnejší, sebaistejší a budú ochotní podstupovať väčšie riziko.

Nesľubujme si však od krátkodobého zvýšenia hladiny testosterónu príliš veľa. Lepšie výkony v posilňovni a väčšie obvody bicepsu vám bohužiaľ nezaistia ani pohľad príťažlivej ženy – azda iba, ak by vás dokázala motivovať k lepším výkonom a poctivejšiemu dodržiavaniu plánu.

Pridaj sa k 36 tis. odberateľov

Každému z nich raz týždenne vyberáme tie najlepšie články, ktoré sú určené 100% práve jemu.

Odoberať
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________