Snacky a proteínové chuťovky

Táto kategória obsahuje celý rad proteínových chuťoviek ako pudingy, čokolády, orieškové nátierky alebo slané krekry. Ich výhodou je skvelá chuť bez veľkého množstva cukrov a tukov, zároveň sú zdrojom kvalitných bielkovín.

Radenie

Snacky a proteínové chuťovky

Pochutiny patriace do tejto kategórie majú za cieľ ukojiť tvoje chute na sladké a slané dobroty zdravým spôsobom. Klasické verzie týchto výrobkov, sú väčšinou plné cukrov, tukov a ďalšie nezdravých látok. Aktinu má však v ponuke širokú škálu menej nezdravých alternatív, ktoré sú niekedy ešte chutnejšie než klasické verzie zo supermarketu. Nájdeme tu napríklad proteínové chipsy, proteínové sušienky, proteínový puding, bio čokoládu, proteínové cookies, proteínové snacky, rôzne proteínové krémy, bio čokoládové nátierky, proteínové tyčinky, proteínové krekry, proste celý rad potravín, na ktorých si môžeš pochutnať. Jedným z najobľúbenejších výrobkov je legendárny proteinella, čiže zdravšie klon všetkým známe nátierky. Aktinu ponúka tieto arašidové proteínové krémy od dvoch rôznych značiek: HealthyCo a Bodylab. HealthlyCo Proteinella prichádza v 200 g a 400 g verzii. Pri oboch gramážou si môžeš dopriať bielu čokoládu alebo kakao a lieskový oriešok. Navyše býva tento produkt často v akcii 400 g + 200 g zadarmo. Bodylab Proteinella má potom 250 g a ponúka 3 vyladené príchute. Duo swirl, jemná čokoláda a slaný karamel. Obe tieto proteinely majú napospol pozitívne recenzie a to aj vďaka lepšiemu zloženiu a nutričným hodnotám, ako podobné nátierky zo supermarketu. Aj v diskusii sa o nich píše pozitívne, aj vďaka tomu, že je do nich pridaný whey proteín, teda srvátková bielkovina a tá z nich robí dobrého pomocníka pri budovaní svalovej hmoty.

Ďalšou obľúbenou pochutinou je proteínový puding. Tu je nutné spomenúť predovšetkým hotový proteínový puding v tégliku Ehrmann High Protein Puding, ktorý si môžeš dopriať v príchutiach čokoláda a kokos, čokoláda, vanilka a karamel. Samozrejme proteínový puding je možné kúpiť aj v prášku. Tu môžeme menovať Amylon Puding bez lepku, Amylon BIO ryžový Puding, Scitec Nutrition Protein Pudding alebo napríklad Chia Shake Chia Puding s chia semienkami.

Samozrejme nesmieme zabudnúť rôzne proteínové tyčinky, napríklad aj v bielej čokoláde. Napríklad Nutrend s príchuťou banán a čokoláda, alebo Vive proteín snack bar arašidové maslo 49 g sú veľmi obľúbené. Ďalej potom tiež proteínové, bio a raw čokolády sa poslednou dobou teší značnej pozornosti. Môžu to byť i napríklad bio kešu v čokoláde, bio biela čokoláda, proteínová čokoláda bez cukru, proteínová horká čokoláda, zdravé bio horkej čokolády, bio čokoláda mliečna, proteínová čokoláda s chrumkami, proteínová čokoláda do diéty na redukciu tukových zásob. Tu môžeme uviesť napríklad Ajala tmavá čokoláda bio 45 g v príchuti morská soľ a čierne korenie a Mixit proteínová čokoláda.

Ako posledný si uvedieme proteínové a zdravé chipsy. Veľmi obľúbené sú quinoa chips. baked not fried proteín chips, high proteín chips a strukovinové zeleninové chipsy. Nejkupovanější produkty v tejto kategórii sú Max Sport Protein Chips 45 g v príchutiach soľ a sweet chilli, Eat Real Quinoa chips 30 g paprikové a cesnakové, Bambus Whole Rice Chips 60 g chia a quinoa, Eat Real Hummus chips 45 g chilli a syr a Ekolusk Yes Chips 80 g. Všetky tieto chipsy majú napospol kladné recenzie a to hlavne vďaka chuti a zloženia.

Keby sme mali vymenovať všetky super snacky a chuťovky, tak by sme tu boli veľmi dlho, na záver ale ešte určite stojí za zmienku proteínové krekry, proteínové zmesi na palacinky, čokoládové proteínové kaše, bio choco čokoládové nátierky, high proteín syrové krekry, natural proteín snacky atď. Všetky tieto dobroty tí môžu pomôcť ušetriť nejaké tie kalórie a zároveň si kráľovsky a zdravo pochutnať, tak smelo do toho!