Fitclan - fitness web, ktorému môžeš veriť

Týmto ti chceme pomôcť pri nákupe suplementov, ktorých existuje mnoho, no len pár z nich sa oplatí kupovať. Nemíňaj peniaze za kraviny :) Viac info: https://fitclan.sk/spolupraca-fitclan-x-aktin/

Fitclan Approved

Super zdroj sacharidov a ide hlavne o prílohu pre všetkých, ktorí "nemajú čas variť", keďže ho pripravíš za pár minút len pomocou vriacej vody z kanvice. Inšpirovať sa môžeš v našom príspevku: https://www.instagram.com/p/B3yty27nQVG/

1,40 €
Aktin Protein Bar – 60 g
Príchuť: škoricová rolka

Minimalistické zloženie, kvalitný zdroj bielkovín na prvom mieste, vysoký obsah vlákniny a prírodné ingrediencie. Jediná nevýhoda je, že nemá aspoň 20 g bielkovín kvôli syntéze svalových bielkovín (MPS), ale kvalitatívne a chuťou je tyčinka skutočne dobrá.

2,20 €
Aktin Creatine Creapure – 300 g
Príchuť: bez příchutě

O kreatíne máme kopec článkov založených na vede (https://fitclan.sk/?s=kreatín) a stále ide o jeden z mála doplnkov výživy, ktorý odporúčame takmer každému. Navyše Aktin ponúka Creapure verziu!

11,20 €
R3ptile Cheat Spread – 300 g
Príchuť: snickerdoodle caramel

Pravdepodobne najchutnejšie orieškové maslo s pridaným proteínom v hre. R3ptile maslá sme už mali na niekoľkých seminároch v rade a sami ich obľubujeme už pár rokov. Kvalita a chuť sú na veľmi vysokej úrovni.

R3ptile Nuts! – 300 g
Príchuť: jemné kešu oříšky

Opäť R3ptile, tentokrát však klasické čisté orieškové maslo. Osobne (Simon) preferujem kešu a z dielne tejto značky stojí za to, či už sa bavíme o kvalite alebo chuti.

8,90 €

Nie som vegán, no R3ptile zabodoval aj s vegánskymi verziami Cheat Spreadov, pričom brownie cheat spread zachutí pravdepodobne úplne každému.

15,00 €

Ak ti záleží aj na kvalite, stačí sa pozrieť na zloženie. Chuťovo takisto výborné a ako sladký bonus k ovsenej kaši či na proteínové palacinky sa bude míňať pomerne rýchlo asi aj u teba.

Osobne sa mi nechce piplať s prípravou kaše v hrnci a často využijem mikrovlnku (hodné ukameňovania, viem). Toto sú jediné vločky, kedy z nich aj kaša z mikrovlnky chutí skvelo a konzistenciou je extrémne krémová. Žiadny betón, žiadne hrudky, žiadne nerozmiešateľné časti. Myslím, že žiadne vločky z obchodu (ani extra jemné) sa týmto nevyrovnajú.

6,80 €
6,20 €

Passion Bars sme mali aj na jednom z českých seminárov. Dominujú super zložením, kvalitným zdrojom bielkovín (aj keď to nie je vyslovene proteínová tyčinka, pozor), vysokým obsahom vlákniny a veľmi príjemnou chuťou, ktorých je na výber množstvo.

1,50 €

Jeden z mála doplnkov výživy, ktorý by mali suplementovať mnohí. Bodylab Omega 3 odporúčame dávkovať v množstve 1-3 g EPA+DHA kombinovane, teda 3 kapsule budú za deň fajn.

8,90 €
Bodylab Zero Topping Syrup – 290 ml
Príchuť: bílá čokoláda

Zero v názve je skôr marketing, pozor na to. Tak či onak ide o chuťovo skvelé dochucovadlo, či už k proteínovej kaši, lievancom a pod. Sladené je maltitolom, takže pozor na vysoké množstvo, ktoré môže spôsobiť gastrointestinálne problémy (viď https://fitclan.sk/strava/umele-a-nahradne-sladidla-1-stevia-je-niekde-zakazana-a-alkoholove-cukry-osladia-zivot-bez-opice-no-zdravo/)

5,80 €

Podľa osobného názoru je to asi najchutnejšie bezkalorické dochucovadlo v hre, vhodné najmä pre tých, ktorí sú v kalorickom deficite. Dokonca sme ho uvádzali minulý rok ako tip na potravinu do diéty. Množstvo príchutí a ten večerný tvaroh nadobudne úplne nový chuťový level :)

6,40 €
5,59 €

Ak škorica, tak cejlónska (viď https://fitclan.sk/strava/skorica-je-jednou-z-najoblubenejsich-najchutnejsich-korenin-ma-aj-niekolko-zdravotnych-vyhod-no-tiez-drobnu-temnu-stranku/). Môžeš si ju kúpiť aj v obchode, ale toto 50 gbalenieraz za čas do objednávky prihoď a máš kľud.

1,90 €
Barebells Protein Bar – 55 g
Príchuť: karamel/kešu

Barebellsky sú jednoducho láska. Jedna z najviac chutných tyčiniek na trhu v tomto zozname musí byť. Možno nemajú najlepšie zloženie na svete, ale dominuje mliečna bielkovina, sú jednoducho v pohode a v zmysle proteínového snacku počas dňa a skvelej dostupnosti sú rozhodne Barebellsky fajn voľba.

2,30 €
1,85 €
Barebells Protein Bar – 55 g
Príchuť: lieskový oriešok/nugát

Barebellsky sú jednoducho láska. Jedna z najviac chutných tyčiniek na trhu v tomto zozname musí byť. Možno nemajú najlepšie zloženie na svete, ale dominuje mliečna bielkovina, sú jednoducho v pohode av zmysle proteínového snacku počas dňa a skvelej dostupnostisú rozhodne Barebellsky fajn voľba.

2,30 €
1,85 €

Väčšina ľudí ho má nedostatok, pričom má niekoľko vedou podporených benefitov. Základ medzi doplnkami výživy, o ktorom si prečítaš tu: https://fitclan.sk/zdravie/slnecny-vitamin-d-vacsina-ludi-ho-ma-nedostatok-robi-nas-stastnejsich-patri-medzi-najlepsie-doplnky-vyzivy/

Straty horčíka sa ešte zvyšujú pri ťažkých tréningoch. Je to jeden z najdôležitejších prvkov pre optimálny výkon a najrôznejšie procesy, ktoré sú prínosné pre športovcov. Chelátová forma, ktorú ponúka aktin, je jedna z tých lepších. Viac info: https://fitclan.sk/zdravie/horcik-sa-podiela-na-stovkach-klucovych-funkcii-v-tele-posobi-upokojujuco-najma-sportovci-ho-mali-mat-doma

9,60 €

Minimalistické zloženie, kvalitný zdroj bielkovín na prvom mieste, vysoký obsah vlákniny a prírodné ingrediencie. Jediná nevýhoda je, že nemá aspoň 20 g bielkovín kvôli syntéze svalových bielkovín (MPS), ale kvalitatívne a chuťou je tyčinka skutočne dobrá.

2,20 €

Zinok je kamoš s testosterónom, aktívnmi ľuďmi a pravá ruka celkového zdravia. Spolu s magnézium a D3 jeden z tých základov. Viac info: https://fitclan.sk/strava/zinok-kamarat-s-testosteronom-sportovcami-prava-ruka-celkoveho-zdravia/

Aktin Whey Protein – 2000 g
Príchuť: slaný karamel

Kvalitný proteín pre tých, ktorí zvyknú využívať proteín častejšie. 5 ingrediencií (!!!), kvalitný proteínový koncentrát, Sladený je stéviou, čo poteší tých, ktorí to sem-tam radi preháňajú s proteínovými tyčinkami či Pepsi Max, chuť je veľmi jemná, takže sa proteínu neprepiješ a Aktin má deklarovaný pôvod srvátkového koncetrátu (voľne pasúce sa kravy na írskych farmách), takže nekupuješ mačku vo vreci. Minimalizmus, kvalita, to sa nám páči.

34,60 €

Kalorický defcit, ktorý začína byť nepríjemný? Klasický džem si možno nedopraješ v takomto prípade v primeranom množstve, takže ťa pri dochutení kaše či proteínových lievancov môže potešiť tento produkt. Chuťovo je skutočne prekvapivo dobrý, no hlavne dominuje zložením - na prvých priečkach ovocie, voda, erytritol a steviol glykozidy.

5,40 €

Všetci dobre vieme, že NOCCO sa nekupuje kvôli BCAA (:D) a že to nie je najlacnejšia záležitosť (ako každý energy drink či podobný ready to drink produkt). Ale toto osvieženie s dávkou 180 mg kofeínu je počas teplých dní fakt mega relaxom :)

1,90 €
1,85 €

Pred tým, nežbudeš pokukovať po melatoníne, si prečítaj povinne všetko tu - https://fitclan.sk/?s=spánok. Melatonín rieš až neskôr. Pomáha so spánkom a je to vedou podporený doplnok výživy pre tých, ktorí už naoza nevedia, ako nad tým lepším spánkom/zaspávaním zvíťaziť. Začať môžeš pokojne s menšou dávkou (polovička tabletky) a uvidíš. Bežná dávka je 2-5 mg.

5,80 €

Spolu s pridaním proteínu a ovocia máš rýchle a skvelé predtréningové jedlo.

2,10 €

Senior vo forme medzi proteínovými tyčinkami. Keď tu ešte neboli žiadne poriadne tyčinky, boli tu Questky. Stále si držia kvalitu, aj keď už bojujú s konkurenciou. Chuťovo mi sedí len pár (táto, cookies, biela čoko/malina...), 21 g bielkovín, až 14 g vlákniny (čo ale asi pred tréningom nechceš), no počas dňa super. Pri bielkovinách nájdeme mliečny proteínový izolát a srvátkový proteínový izolát.

2,30 €
2,13 €

O probiotikách máme samostatný článok (https://fitclan.sk/premium/probiotika-ich-vplyv-na-zdravie-s-cim-vsetkym-vedia-pomoct/) a chystáme ďalší na základe najnovšieho stanoviska ISSN. Ak máš peniaze nazvyš, možno väčší kalorický príjem probiotiká sú fajn voľba do tvojho suplementačného stacku.

Kofeín je základ, ak je reč primárne o nakopnutí. Máme o ňom obrovský článok plný vedy, tak mrkni naň: https://fitclan.sk/strava/vieme-ze-kofein-je-nas-kamarat-ale-ako-je-na-tom-s-ovplyvnovanim-vykonu-pozri-sa-na-nadielku-faktov-zaujimavosti-prekvapivych-zaverov-nas-test/

7,30 €
Aktin Whey Protein – 1000 g
Príchuť: čokoláda/lískový ořech

Táto príchuť Aktin Whey proteínu mi (Simon) chutí asi najviac. Je o trošičku sladší ako ostatné, fajn aj v kaši a vonia po Horalke!

18,80 €

Myslím, že ide o najkvalitnejší multivitamín na našom trhu (hlavne vďaka forme látok, ktoré obsahuje - napr. magnézium citrát, bisglycinátový zinok a podobne). Je multivitamín nevyhnutný pri kvalitnej strave s dostatkom kalórií a mikroživín? Nie. Sú však situácie, kedy sa nám môže hodiť a ako prevencia poslúži Reflex výborne.

23,10 €
16,99 €