Fitclan - fitness web, ktorému môžeš veriť

Týmto ti chceme pomôcť pri nákupe suplementov, ktorých existuje mnoho, no len pár z nich sa oplatí kupovať. Nemíňaj peniaze za kraviny :) Viac info: https://fitclan.sk/spolupraca-fitclan-x-aktin/

Fitclan Approved

R3ptile Cheat Spread – 300 g
Príchuť: snickerdoodle caramel

Pravdepodobne najchutnejšie orieškové maslo s pridaným proteínom v hre. R3ptile maslá sme už mali na niekoľkých seminároch v rade a sami ich obľubujeme už pár rokov. Kvalita a chuť sú na veľmi vysokej úrovni.

13,40 €
Aktin Whey Protein – 1000 g
Príchuť: čokoláda/lískový ořech

Táto príchuť Aktin Whey proteínu mi (Simon) chutí asi najviac. Je o trošičku sladší ako ostatné, fajn aj v kaši a vonia po Horalke!

Super zdroj sacharidov a ide hlavne o prílohu pre všetkých, ktorí "nemajú čas variť", keďže ho pripravíš za pár minút len pomocou vriacej vody z kanvice. Inšpirovať sa môžeš v našom príspevku: https://www.instagram.com/p/B3yty27nQVG/

1,40 €
1,35 €

Zinok je kamoš s testosterónom, aktívnmi ľuďmi a pravá ruka celkového zdravia. Spolu s magnézium a D3 jeden z tých základov. Viac info: https://fitclan.sk/strava/zinok-kamarat-s-testosteronom-sportovcami-prava-ruka-celkoveho-zdravia/

5,00 €

Nie som vegán, no R3ptile zabodoval aj s vegánskymi verziami Cheat Spreadov, pričom brownie cheat spread zachutí pravdepodobne úplne každému.

15,00 €
Aktin Protein Bar – 60 g
Príchuť: škoricová rolka

Minimalistické zloženie, kvalitný zdroj bielkovín na prvom mieste, vysoký obsah vlákniny a prírodné ingrediencie. Jediná nevýhoda je, že nemá aspoň 20 g bielkovín kvôli syntéze svalových bielkovín (MPS), ale kvalitatívne a chuťou je tyčinka skutočne dobrá.

Aktin Creatine Creapure – 300 g
Príchuť: bez příchutě

O kreatíne máme kopec článkov založených na vede (https://fitclan.sk/?s=kreatín) a stále ide o jeden z mála doplnkov výživy, ktorý odporúčame takmer každému. Navyše Aktin ponúka Creapure verziu!

11,20 €

Jeden z mála doplnkov výživy, ktorý by mali suplementovať mnohí. Bodylab Omega 3 odporúčame dávkovať v množstve 1-3 g EPA+DHA kombinovane, teda 3 kapsule budú za deň fajn.

8,90 €
R3ptile Nuts! – 300 g
Príchuť: jemné kešu oříšky

Opäť R3ptile, tentokrát však klasické čisté orieškové maslo. Osobne (Simon) preferujem kešu a z dielne tejto značky stojí za to, či už sa bavíme o kvalite alebo chuti.

8,90 €

Ak ti záleží aj na kvalite, stačí sa pozrieť na zloženie. Chuťovo takisto výborné a ako sladký bonus k ovsenej kaši či na proteínové palacinky sa bude míňať pomerne rýchlo asi aj u teba.

2,70 €

Podľa osobného názoru je to asi najchutnejšie bezkalorické dochucovadlo v hre, vhodné najmä pre tých, ktorí sú v kalorickom deficite. Dokonca sme ho uvádzali minulý rok ako tip na potravinu do diéty. Množstvo príchutí a ten večerný tvaroh nadobudne úplne nový chuťový level :)

6,40 €

Osobne sa mi nechce piplať s prípravou kaše v hrnci a často využijem mikrovlnku (hodné ukameňovania, viem). Toto sú jediné vločky, kedy z nich aj kaša z mikrovlnky chutí skvelo a konzistenciou je extrémne krémová. Žiadny betón, žiadne hrudky, žiadne nerozmiešateľné časti. Myslím, že žiadne vločky z obchodu (ani extra jemné) sa týmto nevyrovnajú.

6,80 €

Passion Bars sme mali aj na jednom z českých seminárov. Dominujú super zložením, kvalitným zdrojom bielkovín (aj keď to nie je vyslovene proteínová tyčinka, pozor), vysokým obsahom vlákniny a veľmi príjemnou chuťou, ktorých je na výber množstvo.

1,50 €
Bodylab Zero Topping Syrup – 290 ml
Príchuť: bílá čokoláda

Zero v názve je skôr marketing, pozor na to. Tak či onak ide o chuťovo skvelé dochucovadlo, či už k proteínovej kaši, lievancom a pod. Sladené je maltitolom, takže pozor na vysoké množstvo, ktoré môže spôsobiť gastrointestinálne problémy (viď https://fitclan.sk/strava/umele-a-nahradne-sladidla-1-stevia-je-niekde-zakazana-a-alkoholove-cukry-osladia-zivot-bez-opice-no-zdravo/)

5,80 €

Ak škorica, tak cejlónska (viď https://fitclan.sk/strava/skorica-je-jednou-z-najoblubenejsich-najchutnejsich-korenin-ma-aj-niekolko-zdravotnych-vyhod-no-tiez-drobnu-temnu-stranku/). Môžeš si ju kúpiť aj v obchode, ale toto 50 gbalenieraz za čas do objednávky prihoď a máš kľud.

1,90 €

Možno pre lenivých, možno pre tých, ktorí milujú dobrú ovsenú kašu a hlavne hrušky. Prom-IN má fajn výrobky a táto kaša patrí medzi ne. Zloženie je fajn, obsah vlákniny takisto, nižšie množstvo sacharidov môže mnohým pomôcť (záležiac od scenára), nízky obsah tuku takisto a veľký podiel bielkovín je super. Môžeš si "namiešať" kašu aj sám podľa svojich chutí, ale kvalitný hotový výrobok sa mnohokrát hodí.

10,00 €
9,39 €
Barebells Protein Bar – 55 g
Príchuť: karamel/kešu

Barebellsky sú jednoducho láska. Jedna z najviac chutných tyčiniek na trhu v tomto zozname musí byť. Možno nemajú najlepšie zloženie na svete, ale dominuje mliečna bielkovina, sú jednoducho v pohode a v zmysle proteínového snacku počas dňa a skvelej dostupnosti sú rozhodne Barebellsky fajn voľba.

2,30 €
1,95 €
Barebells Protein Bar – 55 g
Príchuť: lieskový oriešok/nugát

Barebellsky sú jednoducho láska. Jedna z najviac chutných tyčiniek na trhu v tomto zozname musí byť. Možno nemajú najlepšie zloženie na svete, ale dominuje mliečna bielkovina, sú jednoducho v pohode av zmysle proteínového snacku počas dňa a skvelej dostupnostisú rozhodne Barebellsky fajn voľba.

2,30 €
1,95 €

Väčšina ľudí ho má nedostatok, pričom má niekoľko vedou podporených benefitov. Základ medzi doplnkami výživy, o ktorom si prečítaš tu: https://fitclan.sk/zdravie/slnecny-vitamin-d-vacsina-ludi-ho-ma-nedostatok-robi-nas-stastnejsich-patri-medzi-najlepsie-doplnky-vyzivy/

8,50 €

Straty horčíka sa ešte zvyšujú pri ťažkých tréningoch. Je to jeden z najdôležitejších prvkov pre optimálny výkon a najrôznejšie procesy, ktoré sú prínosné pre športovcov. Chelátová forma, ktorú ponúka aktin, je jedna z tých lepších. Viac info: https://fitclan.sk/zdravie/horcik-sa-podiela-na-stovkach-klucovych-funkcii-v-tele-posobi-upokojujuco-najma-sportovci-ho-mali-mat-doma

9,60 €

Kalorický defcit, ktorý začína byť nepríjemný? Klasický džem si možno nedopraješ v takomto prípade v primeranom množstve, takže ťa pri dochutení kaše či proteínových lievancov môže potešiť tento produkt. Chuťovo je skutočne prekvapivo dobrý, no hlavne dominuje zložením - na prvých priečkach ovocie, voda, erytritol a steviol glykozidy.

5,40 €

Minimalistické zloženie, kvalitný zdroj bielkovín na prvom mieste, vysoký obsah vlákniny a prírodné ingrediencie. Jediná nevýhoda je, že nemá aspoň 20 g bielkovín kvôli syntéze svalových bielkovín (MPS), ale kvalitatívne a chuťou je tyčinka skutočne dobrá.

2,20 €
Aktin Whey Protein – 2000 g
Príchuť: slaný karamel

Kvalitný proteín pre tých, ktorí zvyknú využívať proteín častejšie. 5 ingrediencií (!!!), kvalitný proteínový koncentrát, Sladený je stéviou, čo poteší tých, ktorí to sem-tam radi preháňajú s proteínovými tyčinkami či Pepsi Max, chuť je veľmi jemná, takže sa proteínu neprepiješ a Aktin má deklarovaný pôvod srvátkového koncetrátu (voľne pasúce sa kravy na írskych farmách), takže nekupuješ mačku vo vreci. Minimalizmus, kvalita, to sa nám páči.

Všetci dobre vieme, že NOCCO sa nekupuje kvôli BCAA (:D) a že to nie je najlacnejšia záležitosť (ako každý energy drink či podobný ready to drink produkt). Ale toto osvieženie s dávkou 180 mg kofeínu je počas teplých dní fakt mega relaxom :)

1,90 €
1,81 €

Pred tým, nežbudeš pokukovať po melatoníne, si prečítaj povinne všetko tu - https://fitclan.sk/?s=spánok. Melatonín rieš až neskôr. Pomáha so spánkom a je to vedou podporený doplnok výživy pre tých, ktorí už naoza nevedia, ako nad tým lepším spánkom/zaspávaním zvíťaziť. Začať môžeš pokojne s menšou dávkou (polovička tabletky) a uvidíš. Bežná dávka je 2-5 mg.

5,80 €

Spolu s pridaním proteínu a ovocia máš rýchle a skvelé predtréningové jedlo.

2,50 €
2,25 €

Senior vo forme medzi proteínovými tyčinkami. Keď tu ešte neboli žiadne poriadne tyčinky, boli tu Questky. Stále si držia kvalitu, aj keď už bojujú s konkurenciou. Chuťovo mi sedí len pár (táto, cookies, biela čoko/malina...), 21 g bielkovín, až 14 g vlákniny (čo ale asi pred tréningom nechceš), no počas dňa super. Pri bielkovinách nájdeme mliečny proteínový izolát a srvátkový proteínový izolát.

O probiotikách máme samostatný článok (https://fitclan.sk/premium/probiotika-ich-vplyv-na-zdravie-s-cim-vsetkym-vedia-pomoct/) a chystáme ďalší na základe najnovšieho stanoviska ISSN. Ak máš peniaze nazvyš, možno väčší kalorický príjem probiotiká sú fajn voľba do tvojho suplementačného stacku.

23,30 €

Kofeín je základ, ak je reč primárne o nakopnutí. Máme o ňom obrovský článok plný vedy, tak mrkni naň: https://fitclan.sk/strava/vieme-ze-kofein-je-nas-kamarat-ale-ako-je-na-tom-s-ovplyvnovanim-vykonu-pozri-sa-na-nadielku-faktov-zaujimavosti-prekvapivych-zaverov-nas-test/

7,30 €

Konkurencia Mornflake Superfast Oats, ktoré som už opisoval. Otestoval som aktiňácke vločky a sú rovnako dobré, kaša je z nich skvelá aj z mikrovlnky :)

Myslím, že ide o najkvalitnejší multivitamín na našom trhu (hlavne vďaka forme látok, ktoré obsahuje - napr. magnézium citrát, bisglycinátový zinok a podobne). Je multivitamín nevyhnutný pri kvalitnej strave s dostatkom kalórií a mikroživín? Nie. Sú však situácie, kedy sa nám môže hodiť a ako prevencia poslúži Reflex výborne.

23,10 €
16,99 €
Nutrend Protein Pancake – 750 g
Príchuť: bez příchutě

Rozhodoval som sa, či do zoznamu dať Bodylab High Protein Pancake (& Wafle) Mix alebo inú značku. Nakoniec to vyhral Nutrend. Je značne lacnejší. Na 100 g má o 14 g bielkovín viac. A zložením rozhodne nezaostáva, možno práve naopak. Chuťovo je fajn, rovnako ako Bodylab a na panvici sa správa tiež úplne v pohode (porovnával som prípravu s mliekom).

12,90 €
Aktin Arašidové maslo – 1000 g
Príchuť: jemné arašídy

Arašidové maslo je jedna z najväčších klasík a kilové balenie s výbornou kvalitou bude pravdepodobne základ kuchyne mnohých.

9,60 €

Otestoval som, obľúbil som si. Kto má rád poke bowls a rád si spraví svoju domácu verziu, táto omáčka je vynikajúca. Predpokadám, že bude fajn aj k príprave mäsa.

4,70 €

Ak sleduješ aj Fitclan recepty, isto vieš, že špaldovú múku využívame pomerne často, takže pre všetkých, čo radi vypekajú, to je ďalší zo základov do kuchyne.

1,80 €
Aktin Protein Cookie – 100 g
Príchuť: arašídy/čokoláda

Chuť a štruktúra vydarená. Oproti Lenny and Larry's sušienke (výborná príchuť snickerdoodlu) má ale až 25 g bielkovín oproti cca 16 g a má menej kcal. Je to však viac-menej plnohodnotný snack (nutrične aj kaloricky), takže pozor na to. Má výborné zloženie (asi zatiaľ naj z cookies na trhu) a hlavne aj tá kvalitná dávka proteínov z nej robí super snack na cesty alebo keď nemáš po ruke jedlo.