História Aktinu

2010

Naša prvá predajňa na Veveří zvnútra...
... a zvonku

Zakladatelia Michal Hubík a Honza Kern sa prvýkrát stretli v roku 2010 v miniatúrnej predajni so športovými doplnkami, ktorú Honza prevádzkoval spoločne s malým e-shopom.

Michala do predajne nalákali neobvykle nízke ceny proteínových tyčiniek. Hoci na mieste zistil, že sú všetky po záručnej dobe, od kúpy ho to neodradilo a s Honzom sa dali do reči. Rýchlo si padli do noty a onedlho začal Michal pomáhať s grafickou tvorbou i ďalšími procesmi.

Vznik magazínu

Prvá verzia webu aktin.cz

Pretože od zákazníkov prichádzali stále sa opakujúce otázky k produktom i strave všeobecne a žiadny kvalitný zdroj overených informácií v slovenčine neexistoval, rozhodli sme sa tento problém vyriešiť spustením Aktin magazínu. Primárnym zámerom bolo vyvracať doposiaľ publikované mýty v strave, suplementácii aj cvičení. Písanie článkov sa ujal Jenda Caha, ktorý vtedy vypomáhal na predajni.

2011

Založenie e-shopu

E-shop v roku 2011

Michal vnímal veľký problém na trhu s výživou - produkty sa často predávali s nezmyselným zložením a orientácia v ponuke je obtiažna. Len magazín už nestačil, a preto Michal s Honzom založili firmu Selltime s.r.o. Vďaka tomu vznikáme aj my - Aktin shop s cieľom ponúknuť zákazníkom vhodné produkty a pomôcť im s ich užívaním.

Spustenie nového online shopu so sebou prináša prvé väčšie úspechy. Malá predajňa s veľkosťou 25m² začína byť po pár týždňoch nedostačujúca a je potrebné hľadať priestory na skladovanie zásob.

2012

Prvý sklad

Poriadok v sklade spočiatku nebol našou silnou stránkou

Náš prvý sklad vzniká v pomerne bojových podmienkach na ulici Křenová v Brne. Ďalej otvárame druhú predajňu v Nákupnom centre Královo Pole. Tím rozšíril Honzův brat Vašek a tiež prvý zamestnanec Marek Pastorek, ktorý v Aktinu pôsobí ďalších šesť rokov.

Prvé auto

Prvý firemný voz

Kupujeme prvý automobil Škoda Felicia Pickup, s ktorým denne vozíme balíky na poštu a jazdíme pre tovar k dodávateľom.

Aby sme sa dostali do širšieho povedomia, rozdávame letáky pod stierače, lepíme plagáty po univerzitách aj gymoch, zakladáme profily na sociálnych sieťach a šírime cez ne náš motivačne vzdelávací obsah.

2013

Rastieme každým dňom

Sklad na Zábrdovické

Denne rozširujeme portfólio produktov a dodávateľov. Mnoho výrobkov dokonca ponúkame ako prvý v Česku.

Vďaka rýchlosti, kvalitnému poradenstvu a dôvere v našu integritu u nás začínajú zákazníci nakupovať pravidelne.

Veľké sťahovanie

Predajňa na Veveří 34, Brno

Doterajší sklad nám po roku prestáva stačiť a prebieha jeho presun naproti Vojenskej nemocnici. Sťahujeme aj pôvodnú predajňu z Veveří 32 o dva vchody ďalej, do priestoru, ktorý je päťkrát väčší. V jej zázemí pracuje Michal spoločne s Hankou Sénášiovou na produktoch magazínu aj na obsahu sociálnych sietí.

2014

Nový sklad

Stavebné úpravy skladu na Tkalcovské

Ďalšie sťahovanie skladu prichádza hneď o rok neskôr. V nových veľkých priestoroch na ulici Tkalcovská budujeme vedľa skladu aj plnohodnotné kancelárske zázemie pre celý náš tím. Prijímame novú internú účtovníčku Alicu Klusákovú, ktorá je s nami v Aktinu dodnes.

Úspech na veľtrhu

Aktin stánok na veľtrhu Sportlife

Veľký úspech prichádza na veľtrhu Sportlife. Na náš stánok sa stoja dlhé fronty a pripravené zásoby produktov niekoľkokrát dopĺňame.

2015

Rozširujeme spoluprácu

Naskladňovanie noviniek

So žiadosťou o pomoc šíriť kvalitu a inováciu vo výžive po Česku a Slovensku nás oslovuje britský underdog The Protein Works, založený ľuďmi z MyProtein. Nová značka rýchlo nadobúda na obľúbenosti a posúva nás v ďalšom raste.

Nový web

Aktin web s novým vzhľadom (tretia dizajnová iterácia), v deň nasadenia sme zaznamenali rekordnú tržbu

Po dvoch rokoch vývoja spúšťame úplne nový web na vlastnej platforme a podnikáme kroky v ústrety kompletnej digitalizácii skladu.

2016

Nová predajňa

Predajňa u skladu na Tkalcovské

Záujem o Aktin sa stále zvyšuje, náš medziročný rast dosahuje 64%. V Tkalcovské ulici otvárame novú predajňu so službou vychystanie objednávky (z viac ako 10 000 skladových položiek) do 10 minút. Na základe podnetu od, toho času ešte externistky, Agáty Szturcovej získavame zastúpenie nových značiek Bodylab, Barebells a Nocco. Darí sa nám ich pretlačiť na prvé predajné pozície na tuzemskom trhu

Vlastné produkty

Prvé vyrobené orechové maslo

Spúšťame vlastnú výrobu funkčnej výživy prostredníctvom sesterskej spoločnosti R3ptile.

2017

Ďalšia predajňa

Predajňa v OC Letmo inšpirovaná prostredím v gyme

Otvárame ďalšiu predajňu v Obchodnom centre Letmo v Brne, z ktorej sa rýchlo stáva obľúbené miesto pre nákupy zákazníkov.

Vlastný vývojový tím

Intenzívny brainstorming

Zmeny prebiehajú aj na online shope, ktorý náš vlastný vývojový tím na čele s Kubou Horkým zjednocuje s magazínom v jeden multifunkčný web.

Na logistickom oddelení implementujeme chytré riadenie skladových zásob a digitalizujeme tak všetky skladové presuny.

Meet & greet

Organizujeme prvý Aktin meet & greet v Brne a Prahe.

Michal Hubík sa v dobrom rozchádza so svojím spoločníkom Honzom Kernom, odkupuje jeho podiel a stáva sa tak jediným majiteľom firmy.

2018

Rozšírenie skladu

Sklad na Tkalcovské za plného provozu

Rozširujeme sklad na celkových 1700m². Do sortimentu zaraďujeme novú kategóriu "Prírodná kozmetika", u ktorej sa učíme rozoznávať jej paradigmá kvality, researchujeme, testujeme a na základe toho zaraďujeme ďalšie produkty do nášho sortimentu.

Expanzia a nové kancelárie

Kancelárske priestory na Smetanové 19
vrátane relaxačnej zóny

Vstupujeme v plnej sile na slovenský trh s kompletne lokalizovaným webom aktin.sk.

Rozrastá sa aj náš tím - kapacita kancelárií v Tkalcovské sa stáva nedostatočnou. Zriaďujeme teda nový office space v centre Brna v ulici Smetanova.

2019

Aktin point

Spúšťame Aktin Point s cieľom ušetriť zákazníkom čas a ponúknuť cenovo výhodnú možnosť vyzdvihnutia zásielky priamo v obľúbenom gyme. Súčasne pokračujeme v digitalizácii logistiky, vďaka ktorej môžeme na online shope zákazníkom garantovať doručenie objednávok do druhého dňa.

Vlastné produkty

Po dlhom vývoji prichádzame s prvými Aktin produktmi. Aktin Whey Protein a Protein Bar sa stávajú "cez noc" bestsellermi nášho online shopu. Aktin Protein Bar je dokonca do dvoch mesiacov aj najpredávanejšou proteínovou tyčinkou v Česku.

Viac o našom projekte