Tento článok obsahuje dlho neaktualizované oznámenia. Odporúčame vyhľadať článok s novším dátumom publikácie.

Ako to dopadlo, keď sa v ringu stretli dvaja najsilnejší muži planéty?

Tomáš Novotný
Tomáš Novotný 23. 3. 2022
Ako to dopadlo, keď sa v ringu stretli dvaja najsilnejší muži planéty?
obrázok z fitnessvolt.com

Najťažší zápas boxu v histórii, aj tak sa hovorilo o názve akcie, ktorá sa v sobotu 19. marca 2022 uskutočnila v Dubaji. Do boxerského ringu proti sebe nastúpili Eddie Hall a Hafthor Bjornsson, pravdepodobne najväčšie svetové ikony silových športov. Pre Eddieho Halla išlo o boxerskú premiéru, Hafthor Bjornsson už 3 zápasy absolvoval. Ako sa s prípravou pobili a kto odišiel z Dubaja ako víťaz?

Eddie Hall a Hafthor Bjornsson: dvaja rivali z radu strongmanov

Eddie Hall je britský strongman, ktorý vo svojich najlepších rokoch vážil takmer 200 kg. V roku 2016 sa mu podarilo stanoviť novú hodnotu svetového rekordu v mŕtvom ťahu na rovných 500 kg. O rok neskôr sa stal víťazom súťaže World's Strongest Man .

Hafthor „The Mountain“ Bjornsson je islandský rodák, ktorý je okrem vrcholového športu známy aj ako herec. Meria 205 cm a vo svojich aktívnych rokoch vážil až 205 kg. Súťaž World's Strongest Man vyhral v roku 2018, svetový rekord Eddieho Halla v mŕtvom ťahu sa mu podarilo ukradnúť v roku 2020, keď zdvihol 501 kg.

Hall s Bjornssonom sa už na pohľad úplne neznášajú. Doteraz sa dokážu hodiny hádať ohľadom regulérnosti svetového rekordu Thora Bjornssona či ohľadom svojich úspechov na poli súťaže World's Strongest Man. Že to myslia naozaj vážne, potvrdili svojím dlho očakávaným zápasom v boxerskom ringu. Ten sa mal pôvodne uskutočniť už v roku 2021, ale pre zranenie Eddieho Halla sa zápas odložil. Odhodlanie však nevychladlo, o čom svedčí už len to, že Thor zo svojej strongmanskej hmotnosti 205 kg schudol 53 kg, Eddie dokonca 55 kg (z pôvodnej hmotnosti 197 kg).

obrázok zo stránky muscleandfitness.com – pôvodné zdroje: @eddiehallwsm/@thorbjornsson/Instagram

Kto ovládol boxerský zápas v Dubaji?

Pre Eddieho Halla išlo o boxerskú premiéru. V jeho podaní to bolo skôr čakanie na jeden vydarený úder, ktorý by Thora vyradil z hry. Ten však, bohužiaľ, neprišiel, a tak toho Eddie z boxerského umenia zas až tak veľa nepredviedol. Hafthor Bjornsson predviedol podstatne technickejšie boxerské umenie a priebežnou dominanciou v celom zápase sa mu podarilo Halla niekoľkokrát slušne zasiahnuť.

Celý zápas tak na body vyhral islandský rodák Hafthor Bjornsson, pre ktorého išlo už o štvrtý boxerský zápas v poslednom čase. Keďže ani hneď po skončení zápasu nevylúčil možnosť odvety, je možné, že si „najťažší boxerský zápas na svete“ ešte niekedy zopakujeme. Naopak porazený Eddie si zo zápasu odnáša okrem porážky aj nemilú povinnosť. S Thorom sa totiž pred zápasom stavili, že porazený si nechá vytetovať meno víťaza na svoje telo. Či sa to však v skutočnosti aj stane, je zatiaľ nejasné, sám Thor na tlačovej konferencii uviedol, že sa nebude hnevať, pokiaľ to Eddie neurobí.

Čo si z toho odniesť?

Zápas dvoch fenomenálnych strongmanov dopadol v prospech islandského siláka Hafthora Bjornssona. Ten predviedol vyrovnanejší a technickejší zápas oproti Eddiemu, ktorý vsádzal predovšetkým na silu. Dôležité však je, že obaja borci prežili 6 kôl v ringu v zdraví, pretože pravdou je, že už jeden podarený úder od jedného z nich mohol znamenať rýchly presun smerom do nemocnice.

Pridaj sa k 36 tis. odberateľov

Každému z nich raz týždenne vyberáme tie najlepšie články, ktoré sú určené 100% práve jemu.

Odoberať
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________