Tento článok obsahuje dlho neaktualizované oznámenia. Odporúčame vyhľadať článok s novším dátumom publikácie.

Michaela Sethalerová: "učím sa teraz vzpierať"

Jan Caha
Jan Caha 6. 6. 2013
Michaela Sethalerová: "učím sa teraz vzpierať"

Jednou z velmi sledovaných kategorií na soutěžích naturálních kulturistů a fitnessek je i kategorie MODEL a nově i BIKINI. Koho jiného si pod touto kategorií představit, než pravidelnou vítězku Michaelu Sethalerovou. Ta se připravuje na závodní sezónu i v tomto roce, my se tak můžeme těšit na její vystoupení a boj o medailové pozice. V současné době se Michaela pohybuje i okolo CrossFit, zeptali jsme se tedy i na toto odvětví. Jak se chystá na jarní sezónu a soutěž v Praze?

Michaela Sethalerová - rozhovor

Naposledy jsme se setkali na školení PORADCE PRO VÝŽIVU v Brňe. Zde jsi ještě nebyla rozhodnutá, jestli budeš na jaře závodit. Jak je tomu nyní?

Ty ma už možno trošku poznáš, tak vieš, že na každú súťaž sa prihlasujem na poslednú chvíľu. V Brne som ešte naozaj nemala v pláne sa tejto sezóny zúčastniť, v podstate si ma ty nahovoril.

Michaela SethalerováJaké soutěže tedy letos absolvuješ a jakou zvolíš kategorii? Nabízi se hned dvě a sice MODEL a BIKINI.

V tomto období ma čakajú 2 súťaže „pre radosť“, medzi  ktorými bude  spomínané BIKINI v Prahe. Najskôr idem s kamarátmi absolvovať Sparťan race v meste Monínec. Užiť si trochu zábavy  a válania sa v bahne. Potom by mala nasledovať súťaž  Bikini v Prahe. Prihlášku do nej som však ešte neposlala, ako vždy čakám až do posledného momentu. (pozn. redakce, nyní je již přihláška poslána). Keďže sa teraz učím vzpierať a trénujem trošku agresívnejšie, moje telo pokrýva vcelku dosť modrín a odrenín, ktoré vo svetle reflektorov budú vábiť oko nejedného diváka, no body by mi to asi neprinieslo, práve preto som doteraz váhala. No a nakoniec s chlapcami z ČR skúsiť súťaž v CrossFit-e. Sama som zvedavá ako sa mi podarilo pripraviť sa na dve odlišné súťaže (sila, kondícia a vypadať sexi,predsa len už nie som najmladšia). Vcelku zaplnený mesiac jún.

Mimochodem, jak se ti školení poradcu pro výživu líbilo a využívaš ho při své trénerské praxi?

Učím sa každým jedným dňom, a to nie len v oblasti výživy ale aj športu. Školenie, ktoré sme spolu absolvovali bolo skvelé a určite by som chcela poďakovať za prístup a nové vedomosti. Hneď po školení som si zadovážila ďalšiu literatúru o výžive a snažím sa naďalej vzdelávať. Určite ešte podobné školenie absolvujem aj v blízkej budúcnosti.

Bavili jsme se o tom, že bys chtěla startovat i na podzim v USA nebo že hledáš závod, který by ti dal novou motivaci. Narazila jsi na takový?

USA je aj naďalej mojím snom a to nie len v oblasti súťaží. No priznám sa, posledný ročník Natural Olympia bol pre mňa trošku sklamaním. Presne ako si povedal, hľadám súťaž ktorá by ma znovu motivovala. No čas a hlavne prostriedky ma obmedzujú. Aj teraz mám dni plné práce od rána do večera, nestíham sa venovať ani sebe.

Hodně se niní angažuješ v CrossFit. Jak si se vlastně k disciplíne dostala? Bude z tebe jednou závodnice v CrossFitu?

CrossFit. Veľmi často skloňované slovo v dnešnej dobe. Ja som sa k nemu dostala náhodne, po prvý krát v Amerike a neskôr na jeseň na súťaži miss Muscle&fitness, kde som sa zoznámila s Davidom Egydym posadnutým Crossfitom. No a hneď ma to chytilo. Dá sa povedať, že silovo – kondičné cvičenie som praktizovala už roky, no CrossFit tomu dal úplne iný rozmer. Učím sa teraz vzpierať, čo by ma nikdy nenapadlo, že budem niekedy potrebovať. Učím sa gymnastiku, chcela by som začať s jogou. To všetko priamo či nepriamo s CrossFit-om súvisí.  Je to životný štýl, ktorý mi robí radosť a teším sa na každý tréning, ktorý môžem absolvovať. Ambície súťažiť v pravom zmysle slova zatiaľ nemám, ako som naznačila, robím to preto, že ma to baví. Určite by som si chcela spraviť licenciu na trénera, uvidíme však, čo čas prinesie.

Poslední rychlá otázka, CrossFit nebo fitness MODEL?

Teraz určite CrossFit, veľká časť mojej energie putuje práve týmto smerom.  Ale samozrejme tým nechcem povedať, že sa úplne stratím z pódií.

Děkuji a přeji hodně štěstí na jarních soutěžích ve fitness i CrossFit.

Michaela Sethalerová - focení pro Aktin.cz

zdroj: youtube.com

Pridaj sa k 29 tis. odberateľov

Každému z nich raz týždenne vyberáme tie najlepšie články, ktoré sú určené 100% práve jemu.

Odoberať
Poďakuj autorovi
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________